Reklama

Usługi geologiczne – niezbędne w wielu branżach

Opublikowano:
Autor:

Usługi geologiczne – niezbędne w wielu branżach - Zdjęcie główne

Usługi geologiczne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Badania geofizyczne gruntów są bardzo istotnym elementem wszelkich procesów inwestycji budowlanych. Usługi geologiczne mogą uchronić inwestora przed bardzo kosztownymi następstwami, dlatego nie warto pomijać tego etapu podczas planowania inwestycji.

Badania geologiczne są prowadzone na miejscu budowy i w laboratorium. Geolog pobiera próbkę gruntu i prowadzi badania, które mają określić parametry gruntu. Bardzo ważne są też informacje o parametrach wód gruntowych, które pozwolą przygotować się do prawidłowego odwodnienia wykopu i podpiwniczenia. Jeśli natomiast planujesz postawienie budynku na pochyłym terenie, musisz sprawdzić stateczność skarpy i zdecydować o ewentualnym wzmocnieniu. Skorzystanie z usług geologicznych przed rozpoczęciem budowy jest niezwykle ważne, jeśli nie chcesz, aby coś zaskoczyło Cię w czasie trwania inwestycji, powodując niemałe koszty.

 

Usługi geologiczne – inżynierskie badania geofizyczne

 

Kompleksowe usługi geologiczne to zróżnicowane projekty środowiskowe, geologiczno-inżynierskie oraz hydrogeologiczne. Obejmują one badania gruntu uwzględniające rozpoznanie powierzchniowej strefy ośrodka geologicznego. Jest to niezbędne narzędzie, które dostarcza informacji o stanie gruntów przed posadowieniem obiektów budowlanych. Dokumentacje badań podłoża gruntowego dostarczą informacji o tym, jakie osady znajdują się w gruncie, jakie są warunki hydrogeologiczne gruntu i morfologia jego warstw oraz jakie procesy zachodzą w środku. Eksperci posiadający odpowiednie kompetencje i wysokiej jakości sprzęt gwarantują, że prace geofizyczne zostaną przeprowadzone z obowiązującymi standardami  i poszanowaniem środowiska naturalnego. Wykonujemy badania geologiczne, prowadzimy monitoring wód podziemnych, wykonujemy dokumentacje hydrogeologiczne, dokumentacje geologiczno-inżynierskie i opinie geotechniczne. Więcej dowiesz się na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/inzynierskie-badania-geofizyczne/.

 

Badania geologiczne – przetwarzanie danych sejsmicznych

 

Przetwarzanie danych sejsmicznych to usługi dedykowane badaniom strukturalnym i litofacjalnym, badaniom złóż niekonwencjonalnych, złożom geotermalnych oraz podziemnym naturalnym zbiornikom. Geofizyka Toruń (GT) świadczy usługi z zakresu przetwarzania i obrazowania danych sejsmicznych, zarówno lądowych, jak i morskich. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/przetwarzanie-danych-sejsmicznych/.

 

Usługi geologiczno-wiertnicze niezbędne w wielu branżach

 

W przypadku firm z sektora energetycznego, budownictwa, gospodarki komunalnej, ośrodków badawczych i naukowych czy też przemysłu wydobywczego, niezbędne jest korzystanie z usług geologicznych i wiertniczych. Obecnie, gdy coraz większą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii, bardzo istotne są też usługi związane z rozwojem morskich farm wiatrowych. Specjaliści wykonują badania geotechniczne rozpoznania dna morskiego. Usługi geotechniczne przeznaczone dla projektów morskich farm wiatrowych obejmują duży zakres rozwiązań, w tym wiercenie, sondowanie sondą zaburtową sondowanie SPT w otworach z dowiercaniem czy też pobór gruntu do badań laboratoryjnych. Więcej przeczytasz na stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE