Reklama

Uszkodzone drzwi auta – 3 porady, co dalej robić

Opublikowano:
Autor:

Uszkodzone drzwi auta – 3 porady, co dalej robić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Sytuacja, której nienawidzi każdy posiadacz samochodu, a która zdarza się zdecydowanie zbyt często – drzwi od naszego wypieszczonego, wychuchanego samochodu ulegają uszkodzeniu. Nieważne, czy to poważne wgniecenie spowodowane wypadkiem czy tylko niewinnie wyglądająca rysa – w takim przypadku wymagana jest natychmiastowa interwencja. Część uszkodzeń można usunąć samemu, inne wymagają interwencji specjalisty. W niektórych przypadkach konieczna jest całkowita wymiana elementu, na szczęście to rzadkość. Co zatem robić, kiedy zajdzie potrzeba reakcji na widok zniszczeń?

  1. Uszkodzenia lakieru
  2. Uszkodzenia mechaniczne
  3. Wymiana drzwi

Uszkodzenia lakieru

Uszkodzenie powłoki lakierniczej to zdarzenie, do którego dochodzi dość często. O zwykłą, małą rysę nietrudno na sklepowym lub osiedlowym parkingu. Właścicielom używanych aut doskonale znany jest problem korozji, atakującej błotniki czy nadproża. Wady te często można usunąć samodzielnie, choć wymaga to sporej precyzji oraz zastosowania środków naprawdę dobrej jakości. Do usunięcia zwykłych rys i ubytków lakieru wystarczy środek odtłuszczający, lakier bezbarwny i spray nanoszący lakier w barwie drzwi (kolor zakodowany jest w numerze VIN). Środki te potrzebne będą również przy usuwaniu rdzy, ale najpierw przyda się szpachla samochodowa i żywica z utwardzaczem, a także papier ścierny. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, lepiej oddać samochód w ręce profesjonalistów, ale należy liczyć się ze znacznie większymi kosztami.

Uszkodzenia mechaniczne

Starsze modele samochodów narażone są na uszkodzenia drzwi ze względu na zużycie. Może pojawić się problem „zapadania” się szyb, związany z uszkodzeniem elementów umożliwiających ich ponowne wysunięcie. Również same drzwi mogą opadać, i choć niekiedy wystarczy zwykła regulacja, to często konieczna będzie wymiana zawiasów. Problem spotęgować może rdza, pojawienie się której spowoduje konieczność wizyty u mechanika w celu montażu nowych części. W samochodowych drzwiach jest sporo elementów, które mogą ulec uszkodzeniom i czasami problemem jest ich dostępność. W poszukiwaniach pierwsze kroki powinno się skierować na aukcje internetowe, gdzie oferowany jest spory ich wybór, na przykład zobacz tutaj.

Wymiana drzwi

Czasem warto rozważyć zamiast naprawy zakup nowych drzwi. W przypadku większości modeli, które można spotkać na ulicach, koszt ich zakupu jest stosunkowo niewielki. Trzeba jednak pamiętać, że pojawią się jeszcze dodatkowe opłaty – dla lakiernika i mechanika, który wymieni uszkodzone drzwi na nowe. Jest to dość skomplikowana czynność i najlepiej nie próbować wykonywać jej samemu, nie mając niezbędnego doświadczenia. Zwłaszcza iż jest to czynność do której niezbędne jest zaopatrzenie się w komplet części pomocniczych i pomoc przynajmniej jeszcze jednej osoby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE