Reklama

W jakich sytuacjach należy ci się zadośćuczynienie za opóźniony samolot?

Opublikowano:
Autor:

W jakich sytuacjach należy ci się zadośćuczynienie za opóźniony samolot? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Samolot to niezwykle popularny środek transportu, z którego co roku korzysta miliony pasażerów na całym świecie. Podróżowanie samolotem jest szybkie, wygodne i relatywnie tanie, zwłaszcza, gdy uda nam się zakupić bilety w dobrej cenie. Nic więc dziwnego, że lot na urlop lub służbowy wybiera tak duża liczba pasażerów.

Dzisiejsze podróże wydają się już właściwie niemożliwe bez lotów samolotem. Linie lotnicze ciężko pracują nad tym, by nawet przy tak dużym natężeniu ruchu, loty odbywały się planowo. Jednak życie toczy się swoim torem i zdarzają się opóźnienia, których z wiadomych przyczyn nikt nie lubi.

Bądź świadomy swoich praw jeszcze przed podróżą

Skala zjawiska opóźnień lotów jest dość spora. Pomimo tego jednak nadal istnieje spora grupa pasażerów, która nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie prawa nam przysługują, gdy już do tego opóźnienia w locie dojdzie. Wynika to z wielu kwestii. Duża część z nas korzysta z samolotów raz lub dwa razy w roku w drodze na urlop. Czasem przez kilka lat mamy szczęście do planowych wylotów i nie stykamy się z nieprzyjemną sytuacją, gdy koczujemy na lotnisku wiele godzin w oczekiwaniu na lot. O swoich prawach dowiadujemy się często dopiero w obliczu komplikacji w podróży, niejednokrotnie od innych pasażerów feralnego lotu. Przez swoją nieświadomość zgadzamy się więc czasem na utrudnienia zupełnie bez zadośćuczynienia.

Oszczędź sobie nerwów

W razie opóźnionego lotu każdemu pasażerowi przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot w wysokości do 600 EUR. Dziś możesz je uzyskać naprawdę łatwo i bez zbędnych nerwów dzięki usłudze opóźnienie lotu odszkodowanie, którą oferuje nam DelayFix.com. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy pasażerowie będą mogli ubiegać się w dużo prostszy i wygodny sposób o odszkodowanie za opóźniony lot. Wszystko dzięki wykwalifikowanej kadrze prawników specjalizujących się w przepisach obowiązujących linie lotnicze. Nie będziesz musiał martwić się bezpodstawną odmową odszkodowania, która zbyt często pojawia się w odpowiedzi na roszczenia pasażerów linii lotniczych. Po stronie klienta stoi minimum pracy, a złożenie wniosku przez formularz dostępny na DelayFix.com jest banalne i bezpłatne.

Kiedy nie możemy oczekiwać odszkodowania?

Istnieją pewne sytuacje, w których nie możemy oczekiwać od przewoźnika wypłaty rekompensaty. Odszkodowanie za opóźniony lot nie należy się, gdy opóźnienie wynikło z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Do tej grupy należy np. nagłe pogorszenie się warunków atmosferycznych uniemożliwiające planowe wykonanie lotu. Brakiem podstaw do wypłaty odszkodowania za opóźniony lot są również problemy techniczne spowodowane przez czynniki niezależne od linii lotniczych, np. uszkodzenie maszyny przez ptaki.

Kiedy należy ci się odszkodowanie?

Każdy pasażer powinien być świadomy, kiedy może ubiegać się od linii lotniczych o odszkodowanie za opóźniony lot. Dwa podstawowe warunki to

- bezpośrednia wina przewoźnika,

- czas dotarcia do portu docelowego – według przepisów o odszkodowanie ubiegać się możemy, jeśli opóźnienie wynosi minimum 3 godziny, liczone od planowanego czasu lądowania.

Przyczyna opóźnienia wynikać musi z bezpośredniej winy linii lotniczych, a odszkodowanie należy się wówczas wszystkim pasażerom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE