Reklama

Reklama

W tej branży pracownik dyktuje zarobki - kto ma tak dobrze?

Opublikowano:
Autor:

W tej branży pracownik dyktuje zarobki - kto ma tak dobrze? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Są kierunki, po których całe rzesze absolwentów zasilają szeregi bezrobotnych. Oczekiwanie na lepszy czas nie jest najlepszym pomysłem. Obecnie mamy duże możliwości szybkiego przekwalifikowania się, zdobycia uprawnień i rozwoju kariery w zupełnie innym kierunku niż do tej pory.

Reklama

 

Są kierunki, po których całe rzesze absolwentów zasilają szeregi bezrobotnych. Oczekiwanie na lepszy czas nie jest najlepszym pomysłem. Obecnie mamy duże możliwości szybkiego przekwalifikowania się, zdobycia uprawnień i rozwoju kariery w zupełnie innym kierunku niż do tej pory.

Wybierając zawód w wieku kilkunastu lat, często decydujemy się na bezpieczne rozwiązanie: liceum. Gdy padnie na szkołę zawodową bądź technikum, kierunek nie zawsze jest ten, który jest w centrum zainteresowań. Zdarza się, że młody człowiek po prostu nie wie co chce robić w życiu. Opcją na dobry zawód po szkole średniej, w każdym wieku, są szkoły policealne. I jak się okazuje można mieć atrakcyjny zawód w kilkanaście miesięcy.

Przyszłościowy kierunek

Jedną z branż, która obecnie cierpi na deficyt pracowników jest chłodnictwo i klimatyzacja. Fachowców brakuje, a praca czeka w dużych miastach, małych miasteczkach i na wsiach. Urządzenia, które zapewniają odpowiednią temperaturę są już praktycznie wszędzie. Coraz częściej klimatyzatory montujemy w domach. Dlatego zapotrzebowanie będzie coraz większe. Po pierwsze ktoś musi zamontować urządzenia. Po drugie ktoś musi je regulować, konserwować i naprawiać. Po trzecie ktoś musi je wymieniać. I tu jest właśnie pole do działania dla technika chłodnictwa. Być może zaskakujące jest to, że przygotowanie do zawodu trwa jedynie półtorej roku, sprawdź na stronie: https://www.viessmann.ovh/dlaczego-warto/, ale to fakt. Technik chłodnictwa zajmuje się wszystkim co wiąże się z urządzeniami chłodniczymi i klimatyzatorami. Obszar pracy i rozwoju kariery jest bardzo duży.

Możesz świadczyć usługi osobom prywatnym, możesz pracować przy serwisie klimatyzacji w autach, a także w dużych zakładach produkcyjnych, w sklepach, hurtowniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by otworzyć swoją firmę.

Dobre zarobki od początku kariery

Techników chłodnictwa brakuje, dlatego pracodawcy są skłonni dobremu fachowcowi zapłacić większe pieniądze. To obecnie jedna z tych branż, w której pracownicy ustalają, za ile będą wykonywać swoje obowiązki. Mając tytuł technika chłodnictwa, możesz wynegocjować bardzo dobre warunki pracy i płacy.

Jeśli wybrana zostanie Szkoła Partnerska Viessmann zyskasz dodatkowe uprawnienia, kończąc kurs technika chłodnictwa. Koszty się nie zwiększają, a korzyści są duże, bo masz jeszcze dodatkowe kwalifikacje.

Zainteresowanie kierunkiem chłodnictwa nie jest małe, dlatego jeśli chcesz się załapać na najbliższy semestr, wypełnij formularz na wyżej podanej stronie i sprawdź czy są jeszcze wolne miejsca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy