Reklama

Wybieramy odpowiedni materac dla naszych pociech

Opublikowano:
Autor:

Wybieramy odpowiedni materac dla naszych pociech - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Posiadanie dziecka to ogromna radość, ale również i obowiązki. Rodzice muszą zadbać o swoje pociechy, aby te mogły prawidłowo się rozwijać i cieszyć się zdrowiem. Jednym z czynników, o jaki muszą zadbać rodzice, jest łóżka. Skoro tak starannie dorośli wybierają materace dla siebie, to muszą tak samo postąpić w stosunku do swoich dzieci. Jaki materac będzie odpowiedni dla dzieci?

Twardy czy miękki?

Materac powinien być twardy czy miękki? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Tak jak dorośli mają swoje potrzeby, tak również dzieci mają swoje potrzeby. Najlepszą odpowiedzią wydawać by się mogło, że jest materac pół twardy, pół miękki. Tylko że to nie wszystko. Nie można zapomnieć o tym, że kości dziecka rozwijają się aż do 14 roku życia.

Materac nie może być za miękki, ponieważ może to grozić skrzywieniem kręgosłupa w przyszłości, czyli wadą postawy. Zbyt twardy materac może spowodować bolesne bóle, jakie będą pojawiać się w ciele dziecka. Pamiętajmy o tym, że jeżeli dziecko ma już "swoje lata" to powinno samodzielnie wybierać materac, dzięki czemu uda się podjąć najlepszy wybór.

Piankowy czy sprężynowy?

Materac piankowy czy sprężynowy? Który z nich będzie najlepszy dla dziecka? Obydwa. Przy czym należy wziąć pod uwagę wiek dziecka. Przyjmuje się, że ze względów zdrowotnych nie powinno się kupować materacy sprężynowych dla dziecka poniżej szóstego roku życia. Do tego czasu w jego łóżku powinien gościć materac piankowy. Tego rodzaju materace dla dzieci są najlepsze dla kształtującego się kręgosłupa. Materace sprężynowe działają pod naciskiem, więc może to powodować nienaturalne wygięcie kręgosłupa.

W przypadku najmłodszych dzieci sprawdzi się materac piankowy, antyalergiczny, dzięki czemu jeszcze lepiej będzie można zadbać o zdrowie swojego dziecka. Jeżeli starsze dziecko zmaga się z alergią, to również warto zdecydować się na taki materac, ale niech on będzie nieco grubszy, aby dziecko mogło się wyspać.

Materace sprężynowe również są dobre. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z ruchliwym dzieckiem, które uwielbia skakać po łóżku. Sprężyny w łóżku są w stanie wytrzymać nacisk, jaki będzie powodować dziecko.

Bezpieczny materac dla dziecka

Wybór materaca w dużej mierze nie tylko zależy od jego indywidualnych preferencji, ale również od preferencji rodziców. Przy czym nie można zapominać o tym, że ważne jest również bezpieczeństwo. Warto sprawdzić, czy materac posiada certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny (PZH) i Eko-tex. Jest to wyznacznik tego, że materac nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, których teraz jest naprawdę dużo na rynku.

Nie zapominajmy o tym, że na rodzaj materaca wpływa nie tylko wiek dziecka, ale również jego wzrost. Zawsze trzeba dodać dodatkowych 10 cm tzw.luzu, jeżeli chodzi o długość, aby dziecko mogło wygodnie ułożyć się podczas snu. Szerokość materaca zależna jest z kolei od możliwości, jakie mamy w pokoju dziecka. Nie wszyscy bowiem mogą pozwolić sobie na materac w jednym rozmiarze. Biorąc pod uwagę takie czynniki na pewno uda nam się wybrać dobry materac.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy