Reklama

Wybieramy suchą karmę dla kota

Opublikowano:
Autor:

Wybieramy suchą karmę dla kota - Zdjęcie główne

Wybieramy suchą karmę dla kota

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wielu właścicieli kotów zastanawia się, jak karmić pupila, żeby cieszył się dobrym zdrowiem i życiem. Warto wiedzieć, że dobór karmy wpływa nie tylko na ilość energii zwierzęcia, ale także zapewnia dobrą kondycję oraz wpływa na stan całego organizmu, w tym narządów wewnętrznych, zębów, futra i jamy ustnej. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, przy wyborze suchej karmy dla swojego pupila.

1. Wilgotne czy suche karmy - które są lepsze dla kota?

2. Jaka sucha karma dla kota?
3. Gdzie można kupić suchą karmę dla kota?

4. Jak przechowywać suchą karmę?

 

Wilgotne czy suche karmy - które są lepsze dla kota?

Karmy suche należą do pożywienia pełnowartościowego. Oznacza to, poprzez suchy pokarm można dostarczyć kotom wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Dodatkowo w kociej diecie karmę suchą stosuje się także jako element pielęgnacyjny jamy ustnej oraz zębów. Z tego powodu, aby zadbać kompleksowo o organizm kota, nie warto z niej rezygnować. Aby urozmaicić żywienie swojego kota i zapobiec nudzie, do diety pupila, obok karmy suchej, warto włączyć również pewną ilość karmy mokrej. Ten typu pokarmu zapewnia czworonogom odpowiednią ilość nawodnieni. Koty często unikają picia wody, co prowadzi do odwodnienia i może zaburzać pracę nerek.

Każdy właściciel kota powinien wziąć to pod uwagę, ustalając dietę dla swojego pupila.

 

Jaka sucha karma dla kota?

Karma sucha dla kota powinna być dopasowane do stanu zdrowia, wieku, a także stylu życia zwierzęcia. Dostępne są również specjalistyczne karmy dla kotów rasowych.

Koty niewychodzące, powinny otrzymywać mniejszą ilość jedzenia niż koty wychodzące, które mają więcej aktywności. Zbilansowanie diety i ruchu sprzyja umożliwia zwierzętom utrzymanie prawidłowej wagi ciała, co bezpośrednio przekłada się na ich zdrowie, między innym stan stawów i mięśni.

Wybierając pokarm dla pupila, należy zwrócić uwagę także na jego indywidualne potrzeby, takie jak alergie. Częstym czynnikiem uczulającym jest gluten i zboża. W takim wypadku wyjściem jest karma bezzbożowa, pozbawiona potencjalnych czynników, które wywołują reakcje alergiczne. Oprócz tego warto zwracać uwagę także na ilość konserwantów w pokarmie. Tego typu składniki również mogą powodować niepożądane dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Najlepsza sucha karma powinna zawierać zbilansowaną liczbę składników niezbędnych do funkcjonowania twojego kota, bez dużej ilości wypełniaczy.


Gdzie można kupić suchą karmę dla kota?

Karmy suche dla kotów dostępne są w Apetete. To internetowy sklep zoologiczny, który oferuje wszystko, co niezbędna dla zdrowia kotów. Dużą część oferty stanowi wyselekcjonowana, wysokiej jakości karma sucha w różnych smakach. Dzięki temu pupilom zapewnić można nie tylko zdrową, ale także smaczną i urozmaiconą dietę, która spełni potrzeby nawet wymagających kotów.

Jak przechowywać suchą karmę?


Suchą karmę można przechowywać nawet do 1,5 miesiąca po otwarciu. Aby sucha karma jak najdłużej zachować swoje właściwości smakowe, należy pamiętać jednak o zachowaniu kilku zasad przechowywania. Suchą karmę po otwarciu należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Dodatkowo pokarm powinien być szczelnie zamknięty, bez dostępu powietrza. Najlepiej zdecydować się na karmę w opakowaniu z wielokrotnym zamknięciem. Jeżeli opakowanie nie posiada zamknięcia strunowego, górną część należy zawinąć, a następnie spiąć klipsem. Dodatkowo karmę warto zamykać w szczelnym pudełku. Dzięki temu ani smak ani zapach pokarmu nie wywietrzeje i przez długi czas zachowa świeżość.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE