Reklama

Wystawa fotografii "Kobieta Lomwe i jej ciało"

Opublikowano:
Autor:

Wystawa fotografii "Kobieta Lomwe i jej ciało" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W dniach 18 lipca - 24 sierpnia w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbędzie się wystawa fotografii Halaszki Wierzbickiej pt. "Kobieta Lomwe i jej ciało". Wernisaż wystawy zaplanowano na czwartek, 18 lipca. Rozpocznie się on o godzinie 19:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.Antropologiczna wyprawa w świat kobiet Mozambiku to fotograficzne zapiski, których źródłem stała się ośmiomiesięczna wyprawa do jednego z krajów Afryki. Codzienne obcowanie z tubylcami z grupy etnicznej Lomwe, rozmowy oraz obserwacje stanowiły impuls do zwrócenia szczególnej uwagi na świat kobiecy i uwiecznienie go zarówno w tekście, jak i na „obrazie”.

Wśród uchwyconych na fotografiach momentów są między innymi ciała zapisane tatuażami, twarze pokryte maseczkami z musiro czy samulem – naturalną szminką/kredką/różem.

Autorka zwraca uwagę na, bardzo istotny, płynny i wielowymiarowy w systemie matrylinearnym proces stawania się kobietą – wyjście z etapu dziecięcego i włączenie do świata kobiet. Próbując nakreślić różne etapy jej życia, stara się uchwycić ich społeczne role, w tym rolę matki, kobiety pracującej oraz żony (sprowadzonej często tylko do jej cielesności) okazują się być nadrzędne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE