Reklama

Za co kochamy dębowe podłogi?

Opublikowano:
Autor:

Za co kochamy dębowe podłogi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Podłogi dębowe należą do grona najbardziej lubianych i chętnie wybieranych materiałów do wykańczania wnętrz. Są twarde, wytrzymałe, odporne na codzienne użytkowanie, a przy tym zachwycają swoją kolorystyką i niepowtarzalnym rysunkiem. Dowiedz się o nich więcej!

Naturalna trwałość podłóg dębowych litych i warstwowych

Jak podpowiadają specjaliści ze sklepu DLH, najbardziej popularne obecnie podłogi drewniane – zarówno lite, jak i warstwowe – są wykonywane z drewna dębowego, które powszechnie kojarzy się z siłą, potęgą i szlachetnością. Nie bez powodu ten gatunek drewna doczekał się jednak takich określeń. Zawdzięcza je swojej wysokiej twardości, która z kolei przekłada się na wytrzymałość desek i ich odporność na codzienne użytkowanie. Ale oprócz wielu zalet ważnych z praktycznego punktu widzenia, podłogi dębowe posiadają także szereg atutów związanych z kwestią wizualną.

Praktyczny punkt widzenia

Podłogi dębowe dostępne są w dwóch opcjach – jako deski lite i warstwowe. Lita deska podłogowa w całości wycięta jest z jednego kawałka drewna. Jej struktura jest zwarta, solidna i wytrzymała. Tego typu produkty nie lubią zmian, jeśli chodzi o warunki wilgotności powietrza we wnętrzach, dlatego należy na nie uważać szczególnie w sezonie grzewczym, ponieważ podczas ogrzewania pomieszczeń spada wilgotność powietrza. Deski podłogowe o warstwowej budowie, możemy podzielić na te składające się z dwóch lub trzech warstw, gdzie wierzchnią warstwę wytwarza się z docelowego, szlachetnego gatunku drewna, czyli w przypadku DLH - dębiny, natomiast spodnie z innych mniej szlachetnych odmian lub materiałów drewnopochodnych. Takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne, ponieważ pozwala na mniejsze zużycie drewna dębowego, na które obecnie jest tak duże zapotrzebowanie. Ten argument zdecydowanie przemawia do osób, które podchodzą z szacunkiem do natury i preferują ekologiczne rozwiązania i materiały. Warstwowa konstrukcja zapewnia deskom podłogowym większą stabilność, co oznacza, że dobrze radzą sobie one ze zmiennymi warunkami wilgotnościowymi i temperaturowymi w pomieszczeniach, a także przekłada się na możliwość bezpiecznego stosowania ich na wodnych, niskotemperaturowych systemach grzewczych - są one mniej podatne na spękania i powstawanie szczelin niż deski lite.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE