Świeżość produktów
Oczywiście nie chodzi tu o to, czy towar jest wysokiej jakości, czy nie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dany produkt jest bez uszkodzeń np. obite jabłko, czy twardy chleb. W sklepie stacjonarnym możemy omijać takie artykuły i wybierać te, które odpowiadają naszym preferencjom.
Nie mamy takiej możliwości w przypadku zakupów internetowych. Każdy z nas ma inne preferencje co do miękkości i świeżości przedmiotów - nasze zamówienie nigdy nie zostanie zrealizowane przez pracownika, który weźmie pod uwagę te czynniki. Istnieje wtedy szansa, że nie otrzymamy tego, na czym nam zależy. Świeże produkty możesz zamówić na https://www.topspozywcze.pl/sklepy/barbora/.
Produkty mrożone
Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest zakup towarów mrożonych i chłodzonych. Niektóre firmy sprzedają tylko produkty suche, takie, które nie wymagają transportu w odpowiednio utrzymanym pojeździe. Jeśli chcemy kupić nabiał lub mrożonki, warto upewnić się, że sklep jest do tego przystosowany. Dzieje się tak, gdy obiekt korzysta z lodówek lub toreb termicznych, w których dostarczy Ci mrożone produkty.
Sprawdź ranking supermarketów internetowych na https://www.topspozywcze.pl/.
Zakupy z odroczonym terminem dostawy?!!
Istotna jest również możliwość wyboru daty dostawy przy zakupie artykułów w sklepie internetowym. Niektóre supermarkety pozwalają nam na wybranie konkretnej godziny i daty dostawy naszych zakupów. Zdarzają się też takie sytuacje, kiedy trzeba poczekać co najmniej dwa dni. Jeśli wiesz, że dany sklep ma takie terminy realizacji, to zaleca się złożenie zamówienia z wyprzedzeniem.
Warto zatem wcześniej zapoznać się z dostępnością terminów, aby nie zostać bez produktów spożywczych przez kilka dni. Niektóre firmy aktualnie oferują także dostarczenie żywności tego samego dnia, na przykład w ciągu godziny. Jest to bardzo wygodna opcja dla każdego, kto potrzebuje zakupów od razu. Jednak warto wtedy zwrócić uwagę na to, że koszt dostawy może wzrosnąć lub zmienić się w zależności od obłożenia.
Koszty dostawy
Koszt dostawy jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy zakupach internetowych. Kupując np. ubrania czy inne przedmioty, często mamy możliwość otrzymania darmowej dostawy. W przypadku zakupów spożywczych jest to o wiele mniej prawdopodobne.
Przeciętna przesyłka kosztuje około 10 zł. Kwota ta jest zazwyczaj ustalana przez sprzedawcę. Wielu z nich wyznacza limit minimalnego zamówienia, które uprawnia do darmowej dostawy. Zwykle są to okolice 100 zł, choć często jest to kwestia indywidualna. Warto zwrócić na to uwagę, aby później nie zostać zaskoczonym, gdy zobaczysz, że rachunek był wyższy, niż się spodziewałeś.
Możemy skutecznie wykorzystywać internet do nabywania artykułów spożywczych, jeśli zwrócimy uwagę na przedstawione powyżej zagadnienia. Jeśli nie mamy pewności co do jakości np. owoców czy warzyw, dobrym pomysłem może być kupno towaru paczkowanego. Nie otrzymamy pojedynczych, zepsutych jabłek, jeśli kupimy te, które są już zapakowane. Opcjonalnie możesz zamawiać część produktów przez internet, a te „newralgiczne” kupić w osiedlowym warzywniaku.