Reklama

Zaproszenia ślubne – jak je wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Zaproszenia ślubne – jak je wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego trzeba je bardzo precyzyjnie zaplanować. Jedynym z zadań, jakie stają przed przyszłymi małżonkami, jest wybór zaproszeń ślubnych. To one jako pierwsze pokazują gościom, jaki będzie styl i charakter uroczystości oraz gdzie i kiedy się ona odbędzie.

Zaproszenia ślubne powinny pasować do charakteru uroczystości

Planując ślub, warto zdecydować się na styl, który będzie miała nasz ceremonia – rustykalny, glamour, boho, elegancki, rockowy – wszystko zależy od wyobraźni i upodobań przyszłej pary młodej. Aby dekoracje sali weselnej, kościoła lub urzędu stanu cywilnego oraz inne dodatki ślubne były ze sobą spójne, warto zastanowić się motywem przewodnim całej uroczystości. Mogą to być wybrane przez nas kwiaty lub inne motywy roślinne, symbole, zwierzęta albo po prostu jeden, dominujący kolor. Zaproszenia ślubne powinny wpisywać się w charakter całego wydarzenia oraz być zapowiedzią tego, jaki styl będzie miała cała uroczystość. Jeśli zdecydowaliśmy się na wesele w pałacyku oraz ślub w katedrze, zaproszenia na papierze z recyklingu przewiązane dratwą raczej nie będą na miejscu. Jeśli natomiast ceremonia zaślubin odbywać się będzie w ogrodzie, a wesele w namiocie, motywy roślinne lub zwierzęce będą w tym przypadku jak najbardziej na miejscu.

na zdjęciu - przykład zaproszenia Z Miłości

Treść zaproszenia

Oprócz informacji o dacie, godzinie i miejscu, w którym odbywać będzie się ślub, należy również zamieścić informację o imprezie weselnej. Warto dodać również detale kontaktowe, w celu potwierdzenia obecności zaproszonych gości. Wiele par decyduje się na zamieszczenie na zaproszeniu jakiegoś szczególnego dla nich cytatu z wiersza lub piosenki oraz informacji dodatkowych, np. prośby o nieprzynoszenie kwiatów ciętych i zastąpienie ich kuponem totolotka. Jeśli decydujemy się na ręczne wypisywanie zaproszeń, pamiętajmy o tym, by było to zrobione bardzo starannie i bez błędów. Jeśli zlecamy gotowy wydruk zaproszeń, upewnijmy się, by przekazać firmie pełną i bezbłędną listę zaproszonych gości.

Wybór zaproszenia ślubnego nie musi być trudny, warto jednak przemyśleć, jaki wzór i motyw będzie najodpowiedniejszy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE