PODNÓŻEK BIUROWY - CZY WARTO?
Kluczowe znaczenie dla komfortu i zdrowia ma ergonomiczne siedzenie. W krótkim okresie czasu nieprawidłowa postawa przy komputerze może powodować dyskomfort, ale już po kilku miesiącach mogą pojawić się zespoły bólowe kręgosłupa. Następnie odczujemy skutki takiego niezdrowego siedzenia m.in. na układ oddechowy, krążenia, wzrokowy i pokarmowy.
Nieprawidłowa postawa w pracy może prowadzić do problemów z wydajnością i samopoczuciem. W dłuższej perspektywie może prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń zdrowotnych.
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia ergonomicznego, obok dobrego fotela biurowego, jest podnóżek biurowy. Podnóżek pomaga utrzymać prawidłową postawę podczas pracy przy komputerze oraz zapewnia komfort dla zmęczonych stóp.
PODNÓŻEK BIUROWY – DLACZEGO KORZYSTANIE Z NIEGO JEST TAKIE WAŻNE?
Czy wiesz, że siedząc w nieodpowiedniej pozycji, możesz szkodzić swojemu zdrowiu?
-
opieranie stóp na podstawie fotela biurowego (gwieździe)
zakładanie nogi na nogę
używanie foteli bez opływowo zakończonej przedniej części siedziska
Gdy nie ma optymalnego kąta między udami a kolanami, to albo siedzenie krzesła będzie zbyt niskie, a kolana zbliżą się do jamy brzusznej, albo okaże się, że siedzimy ze stopami zawieszonymi nad ziemią.
Niezdrowa postawa przy komputerze może powodować problemy z krążeniem krwi w nogach, powodując uczucie chłodu w stopach i ciężkości w nogach. Może to prowadzić do żylaków i bólu dolnej części pleców.
Ergonomiczne podnóżki zostały zaprojektowane w celu poprawy postawy i zmniejszenia problemów z dolną częścią pleców poprzez poprawę krążenia krwi. Wiele norm dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa podkreśla znaczenie używania podnóżka.
JAKI PODNÓŻEK BIUROWY KUPIĆ?
Na rynku jest wiele podnóżków, każdy z nich ma swój własny zestaw cech. Aby spełniać normy bezpieczeństwa i higieny pracy, podnóżek biurowy musi posiadać regulację nachylenia w zakresie co najmniej 0-15 stopni, regulację wysokości oraz antypoślizgową powierzchnię podnóżka.
Podnóżki można kupić z różnymi funkcjami, w tym z powierzchniami.
-
antybakteryjnymi, które mają kontakt ze stopami,
chłodzącymi i grzewczymi,
pływającymi o kącie nachylenia 45° i więcej,
masującymi stopy i wielostopniową regulacją wysokości.
Wybierając podnóżek, szukaj takiego, który ma łatwo regulowany kąt lub płynne pochylenie, a także powierzchnię masującą. Dodatkowo rozważ wielostopniową regulację wysokości.
Podnóżki biurowe – nasze bestsellery
Podnóżek AKU marki ErgoSafe ®
Górna warstwa podnóżka AKU by ErgoSafe® zawiera wypustki, które pozwalają na wykonywanie automasażu stóp. Zakładki te zwiększają krążenie krwi i energię organizmu, relaksują zmęczone stopy, a także minimalizują uciążliwości związane z pracą siedzącą - w tym występowanie żylaków i zimnych stóp. Dzięki trzystopniowej regulacji pozwala podnieść nogi i stopy do pożądanej pozycji niezależnie od wzrostu.
Zdjęcie: ERGOSAFE AKU PODNÓŻEK BIUROWY MASUJĄCY
Podnóżek Standard marki ErgoSafe ®
Ten podnóżek to budżetowa wersja popularnego modelu, który posiada masujące wypustki i dwustopniową regulację. Sam podnóżek wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na nacisk generowany przez nogi użytkownika.
Zdjęcie: ERGOSAFE STANDARD PODNÓŻEK DO FOTELA
Podnóżek energetyzujący marki Fellowes
Innowacyjna gumowa powierzchnia masująca tego produktu zmniejsza stres i poprawia krążenie krwi. Zmienny kąt nachylenia pomaga wykonywać ruchy kołysania, które poprawiają krążenie krwi, a kształt platformy pomaga w prawidłowym ułożeniu ciała.
Zdjęcie: FELLOWES PODNÓŻEK ENERGETYZUJĄCY STOPY
Podsumowanie
Wybierając podnóżek biurowy weź pod uwagę regulację wysokości, funkcje masażu stóp oraz wielkość platformy. Zwróć też uwagę, czy jest on wykonany z trwałych materiałów.
Idealny dla Ciebie podnóżek biurowy znajdziesz u partnera naszego artykułu, którym jest e-sklep z ergonomią Ergopoint.com.pl - w którym znajduje się ponad 5 000 produktów wspierających zdrowie i komfort stanowiska pracy i nauki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.