Reklama

Żurawie budowlane - podział i charakterystyka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żurawie budowlane - podział i charakterystyka - Zdjęcie główne

Żurawie budowlane - podział i charakterystyka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Żurawie budowlane - podział i charakterystyka

Żurawie budowlane są jednym z podstawowych urządzeń wykorzystywanych na placach budowy. To one służą do zdecydowanego przyspieszenia prac i ułatwienia realizacji inwestycji. Żurawie budowlane dzielą się na kilka rodzajów i każdy z nich posiada swoją własną charakterystykę, dzięki której znajduje swoje unikatowe zastosowanie. Warto też wiedzieć, że można wynająć żurawie w Katowicach wraz z operatorem, ponieważ ich zakupów to kolosalny wydatek dla firmy.

Czym jest żuraw budowlany?

Żurawie budowlane to urządzenia dźwigowe, które można spotkać również pod nazwą dźwiga. Są one największymi maszynami budowlanymi używanymi na placu budowy. Bardzo często stosowane są do przenoszenia, przesuwania, ładowania czy wyładowywania ładunków. Do wykonywania swoich prac zdarza się, że potrzebują być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak: kosze do podnoszenia ludzi, trawersy czy zawiesiny - umożliwiają one swobodne i kompleksowe realizowanie prac w optymalnie krótkim czasie.

Podział żurawi:

Osoby pracujące na placach budowy wiedzą, że do różnego typu prac potrzebne są maszyny, które dzięki swoim właściwością pozwolą na ich wykonywanie. Nie inaczej jest z żurawiami budowlanymi. Te maszyny ze względu na ich typ dzielą się zasadniczo na żurawie samojezdne i żurawie stacjonarne popularnie zwane wieżowymi.

Żurawie samojezdne

Żurawie samojezdne przede wszystkim charakteryzują się tym, że posiadają koła, dzięki którym mogą poruszać się dogodnie do potrzeb użytkowników. Fakt, że te modele posiadają koła pozwala na ich swobodne przemieszczanie się zarówno po placu budowy, jak i po drogach publicznych bez pomocy dodatkowych pojazdów. Mogą być one prowadzone przez operatora w dowolne miejsce, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim na placach budowy, na których potrzebne są w wielu różnych miejscach w zależności od zaawansowania i postępu prac. To urządzenia, które w zależności od potrzeb mogą być o mniejszym bądź większym zasięgu.

Żurawie stacjonarne (wieżowe)

Żurawie stacjonarne wyróżniają się tym, że nie są mobilne. Montowane są w wybranym miejscu na placu budowy i nie można później zmienić ich położenia. Warto wiedzieć, że ten model żurawi jest znacznie potężniejszy, dlatego przewozi się go w częściach, a wznosi i montuje na miejscu. Dobierając odpowiedni model można dobrać również potrzebne rozmiary żurawia w kontekście zasięgu czy podnoszenia. Dają duże możliwości, dlatego tak dobrze sprawdzają się na ogromnych placach budowy, gdzie wznoszone są wysokie budynki.

Gdzie wynająć żurawie?

Najlepiej przy wynajmowaniu żurawi postawić na profesjonalne firmy zajmujące się tego typu usługami. Polecamy skorzystać z oferty MAX-BUD1 Tomasz Warchala proponującej wynajem żurawi w Katowicach https://dzwigislask.com.pl/wynajem-dzwigow-katowice. Oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego dźwigu o różnorodnych parametrach. Posiadamy sprzęt pochodzący od czołowych producentów na rynki. U nas wynajmiesz żurawie w Katowicach wraz z operatem, który zapewni bezpieczeństwo w trakcie korzystania z maszyny.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE