Sześć organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich oraz Kluby Świadomej Młodzieży zostało zaproszonych na spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich – Marcinem Wiąckiem. Podczas spotkania omawiane były plany kampanii „STOP przemocy”, w ramach kwietnia - miesiąca świadomości autyzmu. Kampania rozpoczęła się 2 kwietnia 2023 r. i została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.
Na spotkaniu Rzecznik Praw Obywatelskich podziękował organizacjom samorządowym za wkład włożony w szerzenie świadomości o spektrum autyzmu. Osobiście wręczył pamiątkowe podziękowania sześciu organizacjom pozarządowym, m.in. Fundacji „Pro Aperte” za współpracę przy organizacji spotkań lokalnych pracowników Biura Rzecznika Praw Obywatelskich z samorzecznikami i samorzeczniczkami w spektrum autyzmu oraz za pracę na rzecz podnoszenia świadomości nt. spektrum autyzmu i edukacji.
Osobiste podziękowania trafiły także na ręce Klubów Świadomej Młodzieży, m.in. kutnowskiego Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji „Pro Aperte”.
W imieniu Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji „Pro Aperte”, samorzecznik Kacper, pochwalił się działaniami w kwestii sukcesu z wprowadzenia cichego dzwonka w jednej ze szkół podstawowych w Kutnie. Podczas spotkania, samorzecznicy wypowiadali się również w kontekście przemocy. Opowiedzieli jakie trudne sytuacje spotykały ich w przestrzeniach szkolnych.
Spotkanie kutnowskiej Fundacji „Pro Aperte”, to dowód na silną pozycję wśród ogólnopolskich organizacji pozarządowych. Jest to również okazja do promocji Kutna, jako miasta, które podejmuje wartościowe działania z zakresu dostępności i budowania przyjaznych przestrzeni.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach #FunduszMłodzieżowy Komitet do spraw Pożytku Publicznego.