reklama
reklama

Lepsza jakość obrazu i dźwięku. Trwa zmiana nadawania bezpłatnej telewizji cyfrowej w Łódzkiem. Jakie kanały będziemy oglądać "po staremu" ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Lepsza jakość obrazu i dźwięku. Trwa zmiana nadawania bezpłatnej telewizji cyfrowej w Łódzkiem. Jakie kanały będziemy oglądać "po staremu" ?  - Zdjęcie główne

Sprawdźcie, kiedy zmiany nastąpią w waszej gminie | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie 23 maja rozpocznie się trzeci etap związany ze zmianą sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Obejmie on województwo łódzkie.
reklama

Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej poprzez ulepszenie dotychczasowego systemu DVB-T na bardziej efektywny DVB-T2 z kodekiem HEVC odbywa się w Polsce w czterech etapach. Za nami pierwszy, który objął województwo lubelskie oraz dolnośląskie.

Trzeci rozpocznie się już 23 maja. Wówczas prace rozpoczną się w południowo-wschodniej części kraju i obejmą województwa: łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, opolskie, małopolskie i podkarpackie. Czwarty etap zaplanowano na 27 czerwca w północno-wschodniej część kraju, czyli w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. 

Widzowie, którzy posiadają telewizory i tunery, nieobsługujące nowego systemu muszą je wymienić. Osoby, których nie stać na zakup mogą się starać o dofinansowanie, które w przypadku telewizora wynosi 250 zł, natomiast dekodera 100 zł. Wnioski można składać na Poczcie Polskiej lub drogą elektroniczną.

Nowa jakość obrazu i dźwięku. Jakie obejmie kanały? 

Co dla widza oznacza zmiana standardu? Przede wszystkim, użytkownik telewizji naziemnej będzie miał do dyspozycji więcej programów telewizyjnych, w lepszej jakości obrazu i dźwięku, ponieważ wszystkie programy będą nadawane w jakości HD. Zmiany spowodują również możliwość oferowania przez nadawców nowych usług, w tym usługi telewizji hybrydowej HbbTV, czyli m.in. wyświetlanie dodatkowych informacji o aktorach grających w filmie, składach drużyn piłkarskich czy też możliwość zakupu produktów podczas ich prezentacji od razu z poziomu telewizora.

Zmiana dotyczy kanałów telewizyjnych znanych z MUX-1, które obejmują kanały: TTV, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka, TV Trwam, TVP ABC, Fokus TV, Stopklatka TV. A także MUX-2, w skład którego wchodzi: Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6.

W starym standardzie DVB-T wciąż będą dostępne z kanały z MUX-3, czyli TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3 Katowice, TVP Info HD, TVP Historia, TVP Sport HD), MUX-8 (Nowa TV, Wp, Zoom TV, Metro, TVP Kultura HD, TVP Kobieta. Odbiorcy, których sprzęty nie obsługują standardu DVB-T2 lub kodeka HEVC będą mogli oglądać jedynie te stacje. (Źródło: gov.pl)

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama