Reklama

Reklama

"Narysowali serię męskich genitaliów", czyli dewastacja w wykonaniu kilku nastolatków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 17 paź 2021 13:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Nie tylko w Kutnie borykamy się z problemem wandalizmu. Do podobnego incydentu doszło w pobliskim Gostyninie w Miejskim Centrum Kultury. Dewastacji dokonało trzech nastolatków. Młodzi ludzie przyszli do MCKu o poranku, do otwartego przez sprzątaczki budynku, i zdewastowali jego wnętrze. - Narysowali markerem serię męskich genitaliów, obraźliwych słów, niszcząc tym samym mienie publiczne – podają w MCKu.

Reklama

Opisywane zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek, 11 października. To wtedy, około godziny 7:14, do budynku weszło trzech młodych mężczyzn. Odwiedzili oni MCK tuż przed udaniem się do szkoły.

- Trzech „ktosiów” przyszło do otwartego przez panie sprzątaczki budynku i dokonało aktu wandalizmu, rysując markerem z pełną premedytacją serię męskich genitaliów – podają w Miejskim Centrum Kultury. - Napisali obraźliwe słowa i zniszczyli mienie publiczne – wymieniają w MCKu.

Sprawców, którymi są najpewniej uczniowie pobliskiej szkoły, zarejestrował monitoring. W MCKu sprawy nie zgłoszonmo jednak na policję – liczą bowiem na refleksję u sprawców.  

Nie oznacza to jednak, że obędzie się bez konsekwencji. Niestety, te odczują wszyscy. Dyrekcja placówki zapowiedziała, że do placówki nie będzie można od tak wejść – np. by poczekać na autobus, schronić się przed zimnem czy skorzystać z toalety, tak jak do tej pory.

-  Nie będziemy pozwalać na przebywanie na terenie MCKu Gostynin osób, które nie oczekują na zajęcia, film w kinie Siemowit, wypożyczenie biblioteczne lub nie załatwiają spraw administracyjnych – zapowiadają w MCKu. - Jest to decyzja dla nas przykra, bo jesień coraz chłodniejsza, a autobusy kursują rozmaicie i można było się ogrzać, skorzystać z łazienki.

W gostynińskim MCKu przekonują, że była to decyzja konieczna. - "Podziękowania" skierujcie do trzech panów uchwyconych na zdjęciu z monitoringu – czytamy na profilu facebookowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)