Reklama

Reklama

Psie królestwo tuż przy Piotrkowskiej w Łodzi! Co robią psiaki pod nieobecność właścicieli? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie To pierwsze tego typu miejsce w Łodzi i od razu w ścisłym centrum. Nauczona własnymi doświadczeniami wynikającymi z opieki nad psem oraz podobnymi pomysłami, które sprawdzają się za granicą, Kinga Federowicz otworzyła pierwsze w mieście psie przedszkole.

Reklama

Pierwsze w Łodzi psie przedszkole 

Jak przyznaje właścicielka "Łódzkiego Psiedszkola", pomysł przyszedł jej do głowy spontanicznie, a od jego pojawienia się do realizacji całego planu minęło zaledwie kilka miesięcy. Portal TuŁódź.pl informuje, że przedszkole zlokalizowane jest w ścisłym centrum, przy ul. Próchnika 5 – zaledwie kilka kroków od Piotrkowskiej. Pierwsze psiaki przyszły już na otwarcie, które odbyło się w sobotę 3 grudnia. 

W realizacji planów otworzenia w Łodzi psiego przedszkola Kindze pomaga Mikołaj Turczak. Założyciele "Psiedszkola" w ostatnim możliwym momencie zdobyli unijne dofinansowanie na realizację swojego planu. Później musieli przejść miesięczne szkolenie, a następnie zabrali się za remont. 

– To był impuls. W wakacje zobaczyłam jak działają tego typu miejsca za granicą i stwierdziłam, że to świetny pomysł. Jednocześnie okazało się, że po rezygnacji z pracy zdalnej nasza suczka Tequila bardzo ciężko znosi rozłąkę – mówi Kinga Federowicz, założycielka przedszkola. 

Po rozmowach z innymi właścicielami psów okazało się, że wielu z nich jest w podobnej sytuacji – ma kłopoty z pozostawieniem w domu zwierzęcia bez opieki. 

– Początkowo zachęcamy, żeby właściciele zostali z nami przez około godzinę, żeby psy mogły zapoznać się z miejscem i nową sytuacją. Później zaczynamy proces socjalizacji – poznajemy pieski ze sobą, sprawdzamy jaka jest dynamika relacji między nimi – tłumaczy założycielka Psiedszkola. 

W ciągu dnia psy bawią się zabawkami, korzystają z przygotowanych atrakcji jak tunel czy równoważnia i odpoczywają na legowiskach. Opiekunowie dbają o interakcje między psiakami. Zwierzęta są zabierane na spacery do okolicznych parków – najczęściej do parku Staromiejskiego, pasażu Rubinsteina czy parku Sienkiewicza. W lokalu wydzielone są boksy, w których psy mogą zjeść posiłek bez asysty innych zwierzaków. 

Właściciciele mają blisko do Psiedszkola 

Większość hoteli dla psów znajduje się na obrzeżach miasta. Ze względu na duży popyt na tego typu usługi, miejsca zapełniają się w nich bardzo szybko, a rezerwacje przyjmowane są ze znacznym wyprzedzeniem. Oprócz osób wyjeżdżających na weekendy czy urlopy, z usług hoteli dla zwierząt korzystają fundacje, które często nie mają możliwości ulokowania zwierzęcia w innym domu tymczasowym. 

Atutem nowo otwartego "Psiedszkola" jest lokalizacja. 

– Bardzo zależało nam na centrum Łodzi, ale nie spodziewaliśmy się, że znajdziemy lokal praktycznie przy samej Piotrkowskiej. To miejsce jest wygodne dla właścicieli – przez centrum jedziemy do pracy, wiele osób ma do nas blisko, ponieważ mieszka w pobliżu – opowiada Kinga.   

"Psiedszkole" przy Próchnika działa od 07:30 do 18:30. Istnieje też możliwość oddania psiaka weekendowo lub zapewnienie mu opieki w np. w Sylwestra. Psa można zostawić w Psiedszkolu również na konkretną godzinę – np. kiedy idziemy do fryzjera i nie chcemy zostawiać zwierzęcia samego w domu. Właściciele zapewniają o elastyczności w podejściu do klientów – psiaki zaprzyjaźnione z miejscem na stałe mogą liczyć na preferencyjne stawki pobytu. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy