Reklama

Reklama

Wyjechał z hurtowni alkoholi, miał puste skrzynki po piwie i… wydmuchał ponad pół promila [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 22 lis 2021 18:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Dopiero co wyjechał z hurtowni alkoholi, z naczepą pełną skrzynek po piwie i wydmuchał ponad pół promila. To była dopiero dziewiąta minuta jego jazdy po dobowym odpoczynku.

Reklama

- W czwartek (18 listopada), w Sieradzu, łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowegoprowadzili wspólne działania z pracownikami Inspekcji Ochrony Środowiska i funkcjonariuszami policji, które miały na celu kontrole legalności przewożonych odpadów – relacjonuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

W trakcie działań zatrzymali do kontroli m.in. polską ciężarówkę z naczepą. Analiza czasu pracy kierowcy wykazała, że dopiero co zakończył on dobowy odpoczynek i wyruszył w trasę. Jechał do Jaworzna. 

- W naczepie znajdowały się puste skrzynki po piwie. Jak relacjonuje inspektor prowadzący kontrolę, „kierowca zachowywał się nerwowo i był zaniepokojony”. Sprawdzono jego trzeźwość. Wydmuchał ponad pół promila. Jak tłumaczył, wypił tylko dwa piwa. Pięćdziesięciotrzylatek został zatrzymany przez policję – dodaje WITD.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.

info. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)