Reklama

Reklama

Zatrzymali kierowcę przewożącego pracowników z Kutna. Może skończyć się dużą karą: za co? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 11 kwi 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi informuje o zatrzymaniu kierowcy, który codziennie przewoził pracowników z Kutna do jednej z firm w powiecie poddębickim. Okazało się, że ze strony przewoźnika nie dopełniono wszystkich formalności, co może skończyć wymierzeniem kary wynoszącej kilka tysięcy złotych.

Reklama

- W środę (6 kwietnia) w Starym Gostkowie koło Poddębic, inspektorzy z Łodzi zatrzymywali do kontroli wszystkie autobusy przywożące pracowników do miejscowej fabryki papierosów. W jednym przypadku ujawniono naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym, ponieważ kierowca nie okazał wymaganego wypisu z zezwolenia na przewóz pracowników - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

WITD relacjonuje, że w trakcie kontroli ustalono, że autobusem wykonywany jest krajowy transport drogowy osób.

- Przewóz został zakwalifikowany jako regularny specjalny, ponieważ codziennie w dni robocze przewożono tą samą grupę pracowników z Kutna do Starego Gostkowa. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone karą 8000 zł - dodaje łódzki WITD.

Inny przewoźnik, który również dowoził pracowników zapomniał w jednym z autobusów przez 2 lata przeprowadzić badanie techniczne. W związku z czym inspektorzy zakazali przewozu osób do czasu przeprowadzenia obowiązkowych badań technicznych.

- Zapominalskiemu przedsiębiorcy grozi teraz kara administracyjna w wysokości 2000 zł - podkreślają inspektorzy.

info: WITD Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy