Reklama

Reklama

Omikron – jak radzić sobie z objawami?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Omikron – jak radzić sobie z objawami?  - Zdjęcie główne

O czym należy pamiętać przy zakażeniu Omikronem? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat W okresie przeziębień, infekcji i zwiększonej zachorowalności na grypę a także rosnącej liczby zakażeń nowym wariantem koronawirusa warto pamiętać o kilku żelaznych zasadach, które pomogą złagodzić uciążliwe objawy. Jak radzić sobie z Omikronem w domu? Co pomaga zwalczyć jego objawy i przyspieszyć powrót do zdrowia? Poniżej podsumowujemy zalecenia, których warto przestrzegać w czasie choroby.

Reklama

Omikron - najczęstsze objawy

Nowy wariant Covid-19 jest według specjalistów znacznie bardziej zaraźliwy od wcześniejszych, jednak zakażenie nim może przebiegać łagodniej – w wielu przypadkach nie trudno go więc pomylić z grypą lub przeziębieniem. W razie wystąpienia objawów charakterystycznych dla Omikronu, takich jak osłabienie, ból głowy czy gardła przede wszystkim należy zostać w domu i unikać kontaktu z innymi. Dolegliwości cały czas należy bacznie obserwować i skonsultować je z lekarzem pierwszego kontaktu, który może podjąć decyzję o skierowaniu nas na test na Covid-19. 

Zakażenie Omikronem – jak sobie z nim radzić? 

Kiedy okaże się, że nie dopadło nas zwykłe przeziębienie, ale niestety zaraziliśmy się Omikronem, oprócz zaleceń otrzymanych od lekarza warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą poprawić nasze samopoczucie i przyspieszyć powrót do zdrowia. Objęci kwarantanną i skazani na przebywanie w domu powinniśmy ten czas przeznaczyć na wypoczynek - nawet jeśli choroba przebiega łagodnie, a objawy nie bardzo dają nam się we znaki. Powinniśmy też spożywać dużo płynów (minimum 2 litry dziennie), przede wszystkim wody, ale też soków bogatych w witaminy. Te zawarte w owocach i warzywach będą stanowiły uzupełnienie przepisanych przez lekarza leków, ważną rolę w tym czasie będzie odgrywała więc odpowiednia dieta. W przypadku podwyższonej temperatury można wspomagać się lekami przeciwgorączkowymi (po konsultacji z lekarzem) – jeśli nie dokucza nam jednak wysoka gorączka, a jedynie stan podgorączkowy nie „traktujmy” go od razu farmaceutykami. Lekko podwyższona temperatura mobilizuje organizm do walki z infekcją. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy