Reklama

Reklama

To jednak nie koniec pandemii? Odnotowano przypadki zakażenia nowym wariantem COVID-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

To jednak nie koniec pandemii? Odnotowano przypadki zakażenia nowym wariantem COVID-19  - Zdjęcie główne

Czy to jednak nie koniec pandemii? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i świat Wykryto nowy wariant koronawirusa. Przypadki zakażenia mającym być połączeniem dwóch wcześniejszych mutacji - Delty i Omikronu – nieoficjalnie nazywanym Deltakronem, odnotowano między innymi w Wielkiej Brytanii i Francji. Czy to oznacza, że wkrótce czeka nas kolejna fala zakażeń?

Reklama

11 marca minęły dwa lata od ogłoszenia przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa. Choć w ostatnim czasie odnotowywano znaczne spadki zakażeń, a eksperci ostrożnie przewidywali stopniowe wychodzenie ze stanu pandemii, pojawiły się niepokojące doniesienia na temat nowego wariantu COVID-19. WHO potwierdziła wykrycie Deltakronu, najprawdopodobniej będącego mutacją znanej już Deltu i Omikronu. Czy mamy powody do niepokoju? 

Nowy wariant COVID-19. Co o nim wiadomo? 

WHO zapowiedziało testy nad nowo wykrytym wariantem. Naukowcy skupią się na badaniach nad jego mutacją i rozprzestrzenianiem. Jak wiadomo do tej pory, przypadki zakażenia Deltakronem odnotowano we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Belgii i Holandii – jest ich niewiele, na ten moment badacze zakładają więc, że nie jest bardziej zaraźliwy od swojego poprzednika, nie został też określony jako budzący obawy. Eksperci zapewniają też, że powstawanie nowych wariantów nie jest niczym wyjątkowym, nie jest to ostatnia mutacja z jaką będziemy musieli się mierzyć. Badacze podkreślają, że konieczna jest kontynuacja badań nad nowym wariantem oraz stałe monitorowanie sytuacji epidemicznej – wyniki mają określić między innymi skuteczność szczepionek i tego, jak przebiega zakażenie. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy