Reklama

ANIMEX w Kutnie i w gminie Daszyna to nie tylko nazwa – TO LUDZIE, KTÓRZY GO TWORZĄ

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ANIMEX w Kutnie i w gminie Daszyna to nie tylko nazwa – TO LUDZIE, KTÓRZY GO TWORZĄ - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane

Swoją działalność rozpoczęliśmy w czerwcu 2017 roku, gdy firma Animex Foods zakupiła zakłady PINI w Kutnie i zakład w budowie w gminie Daszyna.

Wtedy zatrudnialiśmy we wszystkich zakładach 300 osób.

Dzisiaj jest to :

565 pracowników w oddziale K1, oddział K2 384, oddział K3 790 oraz 1062 w oddziale K4.

Od samego początku jako Dyrektorzy i zespoły HR skupiliśmy się na wdrożeniu naszej kultury organizacji, które na pierwszym miejscu stawia tworzenie przyjaznego miejsca pracy.

W związku z tym, że jesteśmy zakładami mięsnymi, warunki pracy w naszych oddziałach są specyficzne dla tej branży. Do tego dochodzą bardzo wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa naszych produktów, a co za tym idzie wysokie wymagania co do zachowania pracowników na terenie zakładu: odzież ochronna, maseczki, czepki, dezynfekcja, wymiana rękawic, przechodzenie przez strefy dezynfekujące i całe mnóstwo obostrzeń o których większość Polaków dowiedziała się dopiero w chwili kiedy dotarła do Polski Pandemia. Nasi pracownicy tych standardów pilnują od zawsze.

W tym miejscu pragniemy pochwalić się naszym zespołem, który tworzą wspaniali Ludzie, pełni energii i pomysłów.

Stworzenie miejsca pracy, do którego pracownicy przychodzą z uśmiechem na twarzy wymaga codziennej pracy. Chcemy tworzyć miejsce pracy, w którym ludzie się lubią, chcą spędzać razem czas, słuchają się nawzajem, uczą się, rozwijają oraz są pełni pasji. Tylko przy takim połączeniu możemy produkować asortyment najwyższej jakości po które klient będzie chętnie sięgał na półkach sklepowych .

To przede wszystkim pracownicy, którzy codzienne podejmują wyzwanie pracy w tak specyficznych warunkach tworzą naszą firmę i tylko ich wiedza i doświadczenie pozwala nam budować wartość i rozpoznawalność naszych marek ku zadowoleniu naszych klientów, a pracownik zapytany „gdzie pracujesz?” z dumą odpowiada, że w Animex Foods.

Dlatego o naszych pracowników dbamy przede wszystkim, tworząc dobre i przyjazne środowisko pracy ale również opracowując dopasowany do naszych pracowników szeroki system benefitów. Nie lubimy określania nas mianem korporacji. Zakłady Animex działające w regionie to unikalne połączenie doświadczonych pracowników z długoletnim stażem pracy, młodych absolwentów lokalnych szkół średnich i zawodowych, stażystów - absolwentów wyższych uczelni kreatywnych, programistów, analityków, marketingowców i strategów, którzy przyjechali z całej Polski do Kutna i gminy Daszyna, aby budować firmę Animex.

Organizujemy szkolenia, programy rozwojowe, spotkania w zespołach i z pracownikami. Chcemy wiedzieć jak najwięcej w zakresie potrzeb i oczekiwań jakie mają w stosunku do nas nasi pracownicy. Takim przykładem mogą być wprowadzone przez dział HR coroczne ankiety, np. „na co wykorzystać Fundusz Socjalny?”. Dodatkowo, zapraszamy przedstawicieli załogi do rozmów w temacie tworzenia systemów premiowych. Ważne jest, abyśmy pod natłokiem informacji i zadań oraz ciągłą zmianą wykorzystywali każdą okazję i dbali o swój zespół w zwykłych, codziennych kontaktach.

To one pozwalają zrozumieć intencje i rozwiązywać trudne sytuacje.

Na pewno jeszcze dużo pracy przed nami, ale jesteśmy pewni że się uda dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu naszego wspaniałego zespołu.

Nasze rekrutacje są przykładem partnerskiego podejścia do kandydata. Są to spotkania, podczas których poznajemy się, staramy się jak najlepiej opowiedzieć o firmie i naszej filozofii. Uważamy bowiem, że rekrutacja jest nie tylko dla nas, ale też dla kandydata. On też musi podjąć decyzję, czy chce u nas pracować, ponieważ zależy nam na jak najdłuższej, stabilnej współpracy. Dlatego słuchamy i staramy się przekazać to co najważniejsze w sposób przejrzysty i klarowny. Chcemy, aby każda osoba która do nas trafia na rozmowę rekrutacyjną była świadoma, do jakiej pracy przychodzi i jakie warunki panują w zakładach mięsnych, ale również jasno mówimy czego oczekujemy i czego pracownik może oczekiwać w zamian.

Nasi pracownicy korzystają z różnego rodzaju benefitów, takich jak dopłata do wczasów, bony na święta, paczki mikołajowych dla dzieci, a także pomoc finansowa lub rzeczowa w sytuacjach losowych pracownika i jego rodziny. Warto wspomnieć o ostatniej inicjatywie naszych pracowników, którą jest dopłata do żłobków i przedszkoli, tak ważna szczególnie w dzisiejszych, wymagających czasach.

Prowadzimy rozmowy z jednym z przedszkoli i żłobkiem w Kutnie, aby od września dzieci naszych pracowników mogły korzystać z tej właśnie placówki, a czas zabawy i zajęć dla dzieci był dostosowany do godzin pracy naszych pracowników. Ten benefit wskazuje na szerokie spojrzenie, którym się charakteryzujemy w doborze dodatkowych korzyści wynikających z pracy z nami- nawet największa dopłata do żłobka i przedszkola zda się na nic, jeżeli godziny opieki nie będą dostosowane do potrzeb rodzica.

Mamy też popularną w naszej firmie nagrodę finansową dla pracowników, którzy polecili do pracy w zakładach K1, K2, K3, K4 swoich znajomych. To drugie, po ogłoszeniach rekrutacyjnych, źródło naszych kandydatów. Co ważne, kandydatów szczególnie ważnych w budowaniu przyjaznej atmosfery w pracy.

A skoro polecają, to oznacza, że ludziom po prostu jest u nas dobrze!

Nowy rok to również okres podsumowania, dlatego korzystając z okazji dziękujemy wszystkim naszym pracownikom za trud jaki wnieśli w budowanie zespołu, szczególnie w wymagającym 2020 roku. Za atmosferę, zaangażowanie i sumienność, którą codziennie udowadniają, że utrzymania najwyższej jakości produktów, to codzienna praca wymagająca stosowania zasad i procedur, w które wierzymy i jesteśmy świadomi dlaczego to robimy.

Wdzięczność ma moc, jakiej nie sposób jest wycenić.

Dlatego raz jeszcze dziękujemy WSZYSTKIM NASZYM PRACOWNIKOM.

BEZ WAS NIE DALIBYŚMY RADY

Dyrekcja i zespół HR zakładów K1, K2, K3, K4

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE