Reklama

Reklama

Afera z komendantem policji. Sprawa pod lupą prokuratury

Opublikowano: pt, 27 paź 2017 15:38
Autor:

Afera z komendantem policji. Sprawa pod lupą prokuratury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Czarne chmury zbierają się nad szefostwem gostynińskiej policji. Postępowanie kontrolne Komendy Wojewódzkiej potwierdziło zarzuty, które padły pod adresem komendanta, jego zastępcy oraz naczelnika Wydziału Kryminalnego. Na nieprawidłowościach z ustalaniem grafików ta sprawa się jednak nie kończy. KWP przeprowadziło też kontrole w związku z innymi przewinieniami, których wobec podwładnych miał dopuścić się komendant. Czy w gostynińskiej policji doszło do nadużyć? To wyjaśnić ma prokuratorskie śledztwo.

Reklama

Przypomnijmy, że we wrześniu do Prokuratury Okręgowej w Płocku wpłynął anonimowy donos na trzy kluczowe osoby kierujące działaniami KPP w Gostyninie. Mowa o komendancie insp. Zbigniewie Włodkowskim, zastępcy komendanta - Marku Czarneckim i naczelniku Wydziału Kryminalnego, podinsp. Bogdanie Nawrockim. Zawiadomienie dotyczyło przygotowania grafiku dyżurów śledczych, niezgodnych przygotowanych przez B. Nawrockiego, a zatwierdzonych przez komendanta i jego zastępcę. Ilość godzin zawartych w grafikach znacznie przekraczały dopuszczalne w skali miesiąca, co skutkowało brakami kadrowymi i mogły wpływać na efektywność pracy grupy dochodzeniowo-śledczej i operacyjnej.

Sprawę pod lupę wzięło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, kontrole przeprowadziła także Komenda Wojewódzka. W międzyczasie okazało się, że ustalanie grafików to nie jedyne zarzuty pod adresem działań szefostwa gostynińskiej policji. Insp. Zbigniew Włodkowski miał nakazać policjantom z dochodzeniówki noszenie mundurów, czego nie praktykuje się w żadnej innej komendzie. Sytuację, w rozmowie z naszym reporterem komentuje jeden z funkcjonariuszy.

- Jeśli śledczy będą chcieli złapać bandytę na gorącym uczynku, to będą paradować w mundurach, czy może przebierać się w samochodzie? - pyta z irytacją policjant - To jakiś absurd, przecież w takich sytuacjach liczy się czas reakcji. Poza tym, policjanci z dochodzeniówki nie dostają pełnej mundurówki - dodaje.

Jak się dowiadujemy, kontrole przeprowadzone w gostynińskiej komendzie potwierdziły, że w komendzie doszło do nieprawidłowości.

- Czynności przeprowadzone w toku postępowania kontrolnego wykazały nieprawidłowości w obszarach ustalania grafików służby kryminalnej. Z tego względu z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu zobowiązano Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie do podjęcia działań o charakterze naprawczym. Postępowanie nie wykazało jednak nieprawidłowości w zakresie poleceń Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie odnośnie umundurowania policjantów pionu kryminalnego - wyjaśnia nadkom. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy KWP zs. w Radomiu.

Należy dodać, że niezależne postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura, która wyjaśnić ma, czy w komendzie doszło do nadużyć.

Przypomnijmy, że z pracą w KPP Gostynin pożegnał się już zastępca komendanta, Marek Czarnecki. Jaka przyszłość czeka Zbigniewa Włodkowskiego?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  wielbiciel policji

  A czy wiecie , że podrzędny gostyniński policjant wraz ze Strażnikiem SM wywozi ludzi do lasu . Tak tak , do lasu i otwiera drzwi i ........ Tak było i ze mną . Gdzie i komu mam się poskarżyć ?

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Gruby

  Czy tylko tam jest tak źle? A Łęczyca ,Poddębice , Kutno to co mają bajecznie? Coraz częściej są artykuły o złych rzeczach

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  Kula od nogi

  Ale kula... kula... kulawo