Reklama

Była kierowniczka PCPR skazana!

Opublikowano:
Autor:

Była kierowniczka PCPR skazana! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Iwona Z., była kierowniczka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy została uznana przez sąd winną niedopełnienia obowiązków. Jest to pokłosie afery związanej z wykorzystywaniem seksualnym dzieci przez rodziców zastępczych w latach 2007-2014.

Iwona Z. zrezygnowała ze stanowiska (wyprzedzając decyzję powiatowych władz o jej zwolnieniu) w 2014 roku po ogólnopolskiej aferze związanej z brakiem nadzoru nad rodziną zastępczą, która przez lata molestowała i znęcała się nad przyznawanymi przez PCPR dziećmi. Co ciekawe, w marcu 2015 roku zgłosiła się do... kutnowskiego starostwa, gdzie wygrała konkurs na stanowisko głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu. Po ujawnieniu przez media przyczyn jej odejścia z Łęczycy starosta odstąpił jednak od zamiaru jej zatrudnienia.

Sprawa nadzoru nad rodziną zastępczą trafiła do sądu, który rozstrzygał, czy była szefowa placówki faktycznie nie dopełniła obowiązków w kierowaniu dzieci do dwóch rodzin zastępczych oraz w nadzorze nad ich funkcjonowaniem. Iwona Z. została uznana za winną i skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto sąd nałożył na nią zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych i innych samodzielnych związanych ze sprawowaniem opieki społecznej. Kobieta ma zapłacić także 1,5 tys. złotych grzywny.

Wyrok nie jest prawomocny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE