Reklama

Reklama

Cichy zabójca atakuje

Opublikowano: 13 listopada 2017 14:47
Autor:

Cichy zabójca atakuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Czad, czyli inaczej tlenek węgla. Niebezpieczna substancja o toksycznym działaniu, która niewidoczna gołym okiem atakuje domowników. W jednym z budynków mieszkalnych w Topoli Szlacheckiej (gm. Łęczyca), w którym zaczął się ulatniać, doszło do poważnego zatrucia.

Reklama

Dwa zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego pracował na miejscu, gdzie zaczął ulatniać się czad, który wywołał u domowników objawy zatrucia. Rodzina zgłosiła na pogotowie m.in. wymioty. Kolejne kroki podjęła straż pożarna w Łęczycy.

Wczoraj (12 listopada) przed godziną 20:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla. Dwie osoby przebywające w budynku mieszkalnym źle się poczuły i zawiadomiły pogotowie ratunkowe, które pracowało przed naszym przyjazdem. Na miejsce wysłano 2 zastępy JRG PSP w Łęczycy. W pomieszczeniach dokonano pomiaru stężenia tlenku węgla za pomocą odpowiednich przyrządów. We wszystkich 3 pokojach wykryto podwyższony jego poziom. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu - 74-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna w wyniku dostania się czadu do dróg oddechowych, zostali przetransportowani do łęczyckiego szpitala. W akcji udział brała również OSP Topola Królewska - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, rzecznik prasowy KP PSP w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)