Reklama

Reklama

Kolejna śmierć w związku z koronawirusem!

Opublikowano: czw, 20 sie 2020 13:26
Autor:

Kolejna śmierć w związku z koronawirusem! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 20 sierpnia przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Reklama

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 20.08.2020 r.

 • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 53 / 1
 • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 2 / 0
 • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 91 / 3
 • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / 0
 • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 125 / 0
 • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 6 / 1
 • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 98 / 1
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w szczególności w środkach transportu publicznego, sklepach i galeriach handlowych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Osoby naruszające powyższy obowiązek, nawet jeśli same nie obserwują u siebie niepokojących objawów, mogą w sposób nieświadomy przenosić zakażenie na przypadkowo napotkane osoby, w tym na osoby starsze i cierpiące na przewlekłe choroby, dla których zarażenie koronawirusem może mieć tragiczne następstwa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
- www.gis.gov.pl
- www.gov.pl/web/zdrowie
Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.
Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  Asia zalogowany

  Znałam dobrze tą osobę co rzekomo umarła na covid niestety ale na cos innego zmarła zachorowała na astmę A w szpitalu oczywiście wpisali że na covid w tej sprawie zostanie powiadomiony sąd

 • rok temu | ocena +4 / -4

  mieszkanka

  a ja sie pytam czy ludzie umierają na covid tylko..otóż nie,, umierają na mnóstwo innych chorób,,rak zawał wylew itd itd..a dlaczego..bo nie maja dostępu do lekarza!!!!!!!!!!!!! LUDZIE UMIERAJĄ BO NIE MOZNA DOSTAĆ SIE DO LEKARZA!!!!to jest problem!!co to za durne porady przez telefon!!bzdura!!BO DODZWONIĆ SIE DO PRZYCHODNI N... Rozwiń

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Spostrzegawczy

  Proszę o dane zgonów na inne choroby, ilu ludzi umarło z powodu braku możliwości wizyty u lekarza i normalnej diagnozy oraz badan diagnostycznych. Dlaczego Lekarze w przychodniach nie przyjmują na NFZ , ale popołudniu prywatnie bez problemu ce przyjmą .

 • rok temu | ocena +0 / -0

  mad max

  nie napedzajcie paniki przekupne gnoje. Wy myslicie ze to sie skonczy i zgarniecie kase za te artykuly? po was tez przyjda lakome gnoje (goje) testy daja falszywe wyniki a wy podajecie wyniki dodatne jak by Ci wszyscy ludzie juz poumierali. Wszyscy sami na siebie bata krecicie. to ma potrwac kilka lat i uczestniczycie w tym procedrze, pozbawiacie p... Rozwiń