Reklama

Kolejny nastolatek w konflikcie z prawem

Opublikowano:
Autor:

Kolejny nastolatek w konflikcie z prawem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W miniony wtorek policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 18-latka i przedstawili mu trzy zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu. Celem młodego sprawcy były pojazdy: daewoo matiz, koparko-ładowarka oraz rower. Do dwóch włamał się kradnąc m.in. radioodtwarzacze, a trzeci ukradł. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat, a za przestępstwo kradzieży do lat 5.

Policjanci z wydziału kryminalnego zostali zawiadomieni o dwóch włamaniach do pojazdów i kradzieży roweru na terenie Łęczycy. Do pierwszego przestępstwa miało dojść w połowie czerwca. Wówczas nieznany sprawca działając pod osłoną nocy najpierw pokonał zabezpieczenia pojazdu marki Daewoo Matiz, a kilka dni później włamał się do maszyny budowlanej typu koparko-ładowarka.

- Ostatnie przestępstwo dotyczące kradzieży roweru górskiego popełnione zostało pod koniec miesiąca. Podczas dwóch włamania łupem sprawcy padły m.in. radioodtwarzacze - informuje asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. - Straty, jakie wyrządzone zostały podczas tych trzech przestępstw sięgają kilkuset złotych. Dzięki wnikliwej analizie zbieranych informacji śledczy ustalili, iż związek z tymi czynami ma 18-latek.

7 lipca policjanci zatrzymali podejrzanego, który jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i przestępstwa kradzieży roweru. W ręce stróżów prawa wpadł również 15-latek, który jak się okazało udzielił starszemu koledze wsparcia podczas jednego z włamań. Losem nieletniego zajmie się sąd rodzinny. Za włamanie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat, a za przestępstwo kradzieży do lat 5.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE