Reklama

Koronawirus w szpitalu! Zakażonych 25 pacjentów i 7 pracowników!

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w szpitalu! Zakażonych 25 pacjentów i 7 pracowników! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Państwowy Inspektor Sanitarny informuje o wystąpieniu ogniska zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym VI Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, ul. Zalesie 1.

W dniu 7 lipca zostało zgłoszone pierwsze potwierdzone zachorowanie na Covid-19 u osoby przebywającej na Oddziale Psychogeriatrycznym od dnia 11 czerwca.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. Do szpitala zostało skierowane pismo nakazujące w trybie pilnym podjęcie czynności przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz przekazanie informacji dot. wdrożonych procedur, podjętych ustaleń i działań ograniczających możliwość szerzenie zakażeń wewnątrzzakładowych. Podjęto czynności dotyczące skierowania osób z kontaktu na kwarantannę - zarówno narażonych na zakażenie pracowników Oddziału Psychogeriatrii oraz pacjentów Oddziału.

W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 25 pacjentów oraz 7 pracowników.

W trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego i czynności przeciwepidemicznych:

  • 8 osób, w tym 7 pracowników szpitala z wynikiem pozytywnym podlega izolacji domowej – wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej,
  • 51 pracowników wraz z rodzinami jest objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 130 osób,
  • 69 innych osób mających styczność z osobami z wynikiem pozytywnym badania jest objętych obowiązkową kwarantanną domową, w tym 8 pracowników Szpitala w Gorzewie mających kontakt z pacjentami przeniesionymi z Oddziału Psychogeriatrii na Oddział Pulmonologii w Szpitalu w Gorzewie ARION Med sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyninie,
  • 89 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, w tym 24 osób związanych ze szpitalem w Gorzewie (personel i pacjenci Oddziału Pulmonologicznego).

Jak poinformowała Dyrekcja WSZPZOZ w Gostyninie na chwilę obecną w tut. Zespole izolowany jest 1 pacjent z dodatnim wynikiem w kierunku obecności RNA wirusa SARS CoV-2, oczekujący na transport do szpitala dedykowanego do leczenia Covid-19.

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku, podejmowane są i prowadzone dalsze czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu gostynińskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE