Reklama

Pirat drogowy stracił prawko

Opublikowano:
Autor:

Pirat drogowy stracił prawko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 20–letniego kierowcę pirata drogowego audi, który otrzymał mandat i punkty karne a dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy pełniący służbę na drodze W-703 w miejscowości Nowy Gaj, zatrzymali audi jadące z prędkością 149 km/h, gdzie ograniczenie prędkości obowiązuje do 50 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE