Reklama

Powyborcze roszady w samorządach

Opublikowano:
Autor:

Powyborcze roszady w samorządach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Znamy już pierwsze decyzje samorządowców po niedawnych wyborach w powiecie łęczyckim. Podczas gdy niektórzy powoływani są na stanowiska, inni rezygnują z mandatu rajcy.

Nowym starostą powiatu łęczyckiego został Janusz Mielczarek (na zdjęciu), a wicestarostą wybrano Wojciecha Zdziarskiego – to efekt zeszłotygodniowej sesji inauguracyjnej. Po wyborze Janusz Mielczarek powiedział, będzie się starał, aby więcej rzeczy łączyło niż dzieliło radę powiatu.

– Doświadczenie, głowa i serce jest do dyspozycji powiatu łęczyckiego - mówił w krótkim przemówieniu nowy starosta.

Zarząd powiatu łęczyckiego tworzyć będą również: Krzysztof Hopaluk, Małgorzata Raczkiewicz i Zenon Dąbrowski.

Z kolei z mandatu radnego powiatowego zrezygnował Andrzej Pietruszka. Wszystko ze względu na to, że jest on dyrektorem szpitala, który podlega starostwu powiatowemu. Od momentu wyboru przebywał na bezpłatnym urlopie, jednak status quo nie mógł trwać w nieskończoność. Pietruszka w rozmowie z portalem wŁęczycy.pl potwierdził, że wystąpił z odpowiednim pismem do Komisarza Wyborczego, informując o zrzeczeniu się mandatu. Oficjalne postanowienie komisarza powinniśmy poznać już niebawem.

Przewodniczącym powiatowej rady został Sławomir Biniewicz, a jednym z jego zastępców Edward Cymmer, drugi nie został jeszcze wybrany.

Ukonstytuowała się także rada w mieście. Przewodniczącym został Andrzej Domagała, na jego zastępcę wybrano Lidię Keller. Zastępcą burmistrza Pawła Kuleszy ustanowiony został Wojciech Czaplij, który pełnił już tę funkcję za kadencji Andrzeja Olszewskiego. Jutro (29 listopada) odbędzie się II sesja rady miasta, podczas której radni między innymi ustalą pensję nowego burmistrza i składy poszczególnych komisji.

Znamy już też przyszłość zawodową Moniki Kilar-Błaszczyk, która została zastępcą wójta gminy Łęczyca Jacka Rogozińskiego. Kilar-Błaszczyk w 2015 roku została sekretarzem gminy Łęczyca, po czym od połowy ubiegłego roku przebywała na bezpłatnym urlopie. Miało to związek z wykonywaniem zadań i kompetencji burmistrza miasta Łęczyca.

- Uważam, że osoba pani Kilar-Błaszczyk usprawni pracę urzędu. Przez 3 lata pracowałem samodzielnie, a przed gminą jest wiele inwestycji do zrealizowania i przyda mi się pomoc w tym zakresie – mówi portalowi wŁęczycy.pl Rogoziński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE