Reklama

Protest pod parafią. Chcieli wywieźć proboszcza na taczkach, interweniowała policja

Opublikowano:
Autor:

Protest pod parafią. Chcieli wywieźć proboszcza na taczkach, interweniowała policja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Horrendalne opłaty za sakramenty, problemy z ochrzczeniem dzieci i planowane zwolnienie kościelnego - granica cierpliwości parafian gąbińskiego kościoła wobec proboszcza została bezpowrotnie przerwana. Wyraz swojej niechęci wobec księdza wierni dali podczas wczorajszego protestu. Pod parafią zebrały się tłumy manifestujących, w kierunku księdza padły setki ostrych słów, żądano pojawienia się kanclerza Kurii Płockiej, a samego proboszcza chciano wywieźć z plebanii taczkami. Sytuacja była na tyle poważna, że konieczna była interwencja policji.

Protest zainicjowany został na facebooku. Parafianie zebrali się pod kościołem wczoraj o godz. 17:00, na miejscu zjawili się też funkcjonariusze z gąbińskiego komisariatu. Wykonano również kilka telefonów do kanclerza Płockiej Kurii, ten nie pojawił się jednak w Gąbinie.

Około godz. 21 na placu kościelnym zjawił się za to sam proboszcz. Duszpasterz z zakłopotaniem wysłuchiwał wszystkich głosów i zakłopotaniem odpowiadał na pytania i zarzuty. W obronę księdza brała jedynie część obecnych na miejscu radnych parafialnych. W pewnym momencie proboszcz ponownie wezwał policję.

Parafianie zapowiadają, że dziś (10 stycznia) pojadą do Kurii Diecezjalnej w Płocku i złożą pismo o odwołanie proboszcza. Jeśli Kuria nie przychyli się do ich próśb, grożą zamknięciem kościoła. O sytuacji proboszcz poinformował Kanclerza Kurii i oczekuje na spotkanie z władzami kościelnymi w Płocku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE