Reklama

Seria włamań w mieście. Sprawcą okazał się... 14-latek

Opublikowano:
Autor:

Seria włamań w mieście. Sprawcą okazał się... 14-latek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Policjanci zatrzymali wczoraj podejrzanego o włamania. Jego celem była m.in. altana rekreacyjna i garaż na terenie Łęczycy. Sprawcą, który usłyszał trzy zarzuty okazał się 14-latek. Teraz o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Od połowy października do 15 listopada policjanci zostali zawiadomieni o trzech włamaniach na terenie Łęczycy. Celem sprawcy było pomieszczenie gospodarcze i altana rekreacyjne na jednym z ogródków działkowych, a w jednym przypadku włamał się on do garażu osiedlowego. Aby dostać się do środka w dwóch przypadkach pokonał zabezpieczania drzwi, a do wnętrza altany wszedł po tym, jak wybił szybę. Jego łupem były m. in. narzędzia i sprzęt ogrodniczy, a straty, jakie wyrządził podczas trzech włamań wstępnie oszacowano na 1800 zł. Dobra znajomość środowiska przestępczego oraz zeznania świadków doprowadziły śledczych na trop 14–letniego włamywacza.

- 21 listopada policjanci pojawili się w jego miejscu zamieszkania - mówi asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca. - Przeszukując lokal zabezpieczyli skrzynkę narzędziową skradziona z jednego z pomieszczeń. Nieletni, podejrzany o włamania został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał trzy zarzuty dotyczące tego przestępstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci będą ustalać, kto nabył skradzione mienia i mógł udzielić pomocy w jego zbyciu. Pamiętajmy, że przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE