Reklama

Siedmiu kierowców na podwójnym gazie

Opublikowano:
Autor:

Siedmiu kierowców na podwójnym gazie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Pomimo podejmowanych działań dotyczących eliminowania nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach powiatu łęczyckiego, przepisy te nadal są lekceważone, zwłaszcza przez użytkowników jednośladów. Wciągu ostatnich dwóch dni policjanci wyeliminowali siedmiu kierowców na tak zwanym podwójnym gazie.

Panujące warunki atmosferyczne spowodowały, że na drogach naszego powiatu zwiększyła się liczba użytkowników rowerów. Jednak jak pokazują działania łęczyckich policjantów nie wszyscy korzystają z nich w sposób odpowiedzialny. W przeciągu ostatnich dwóch dni z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych siedmiu użytkowników pojazdów, którzy poruszali się nimi pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W tej grupie poza rowerzystami było dwóch, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi. 18 marca 2019 roku, w chwili kontroli drogowej u 44 – letniego kierowcy skody policyjny alkotest wykazał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, a 4 promile miał 36- letni mężczyzna, który kierował rowerem.

Policjanci ruchu drogowego będą dalej prowadzić działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Policja apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE