Reklama

Reklama

Staruszek zaginął w dzikim terenie

Opublikowano: 30 września 2020 12:53
Autor:

Staruszek zaginął w dzikim terenie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region 92-latek zagubił się na wielohektarowym gęsto porośniętym zaroślami terenie. Gdy kilkugodzinne poszukiwania prowadzone przez żonę i sąsiadów nie przyniosły rezultatu, o sprawie zawiadomiono łęczycką policję. Dzięki szybkiemu działaniu i dobrej znajomości terenu policjanci szczęśliwie odnaleźli zaginionego mężczyznę.

Reklama

W miniony wtorek policjanci łęczyckiej komendy otrzymali informację o zaginięciu 92-letniego mieszkańca Łęczycy. Mężczyzna wraz z żoną przebywał na terenie ogródków działkowych. Gdy okazało się, że senior oddalił się w nieznanym kierunku, jego żona wraz z sąsiadami z pobliskich działek rozpoczęła samodzielne poszukiwania. Po niecałych trzech godzinach kobieta zdecydowała się zawiadomić policję.

- Z uwagi na wiek zaginionego i realne zagrożenie jego zdrowia i życia natychmiast ogłoszono alarm i rozpoczęto poszukiwania. Do działań skierowano policjantów, którzy przeszukiwali kilkuhektarowy, trudno dostępny obszar. Dzięki doskonałej znajomości topografii terenu dzielnicowi w krótkim czasie odnaleźli mężczyznę - relacjonuje st.asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP Łęczyca.

Okazało się, że zaginiony znajdował się w trudno dostępnym miejscu, z którego nie mógł wyjść o własnych siłach. Z uwagi na wiek i długie przebywanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. O szczęśliwym finale poszukiwań funkcjonariusze poinformowali żonę zaginionego.

Policja apeluje, by niezwłocznie informować dyżurnego jednostki o zaginięciach osób, które mogą znajdować się w warunkach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  kolo

  niezle

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -2

  GG

  Poszedł dziad w kukurydzę i tyle co widzieli.

 • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  .

  labirynt w polu kukurydzy