Reklama

Reklama

Świetna postawa strażników więziennych. ''Nikomu się tym nie pochwalili''

Opublikowano: czw, 23 lip 2020 14:07
Autor:

Świetna postawa strażników więziennych. ''Nikomu się tym nie pochwalili'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Czujnością i obywatelską postawą godną naśladowania, wykazało się małżeństwo funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Garbalinie. W czasie wolnym przyczynili się do zatrzymania kierowcy pojazdu mechanicznego, u którego w organizmie funkcjonariusze Policji stwierdzili 2,5 promila alkoholu.

Reklama

- W dniu 10 lipca 2020 roku, około godz. 21.20, na jednej z ulic w Łęczycy, świadkowie zwrócili uwagę na jadący przed nimi pojazd, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Ponadto, kiedy kierujący zbliżał się do przejścia dla pieszych, nie reagował na znajdujące się na nim osoby, zmuszając je przy tym do gwałtownego opuszczenia pasów. Świadkowie zdarzenia przekonani o nietrzeźwości kierującego pojazdem zareagowali natychmiast - mówi asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Kiedy tylko auto zatrzymało się, kobieta podeszła i wyjęła kluczyki ze stacyjki pojazdu, a jej mąż powiadomił dyżurnego łęczyckiej policji o zaistniałej sytuacji. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustalili że nieodpowiedzialnym kierowcą osobówki był 60-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego.

Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, a w trakcie prowadzonych czynności ustalono ponadto, iż nie posiadał uprawnień do kierowania. Za swoje czyny odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

- Postawa funkcjonariuszy jest godna naśladowania i świadczy także o poczuciu odpowiedzialności, a przede wszystkim o rozwadze podejmowanych decyzji w trakcie sytuacji życiowo trudnych. Mjr Anna Juszczak oraz sierż. sztab. Dariusz Juszczak są niezwykle skromni, nikomu z załogi zakładu nie pochwalili się, że być może przyczynili się do zapobieżenia tragedii na drodze - mówi kpt. Adam Kowalski z Zakładu Karnego w Garbalinie.

Sprawa bohaterskiej postawy mogłaby nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie list z podziękowaniem za wzorową obywatelską postawę jaki przesłał do zakładu karnego Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy, mł. insp. Zbigniew Gruszczyński, w którym napisał do dyrektora garbalińskiej jednostki: "Gratuluje Panu podwładnych, których nieobojętność i zdecydowane działanie na naganne społecznie i zabronione przez prawo zachowanie zasługują na szczególne uznanie”.

- Dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie podziękował i wyróżnił małżonków za czujność i obywatelską postawę - dodaje kpt. Adam Kowalski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE