Z tej okazji koła łowieckie z terenu powiatu łęczyckiego oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy, zaprosili gości z całej Polski: myśliwych, leśniczych, hodowców i właścicieli psów myśliwskich, głównie wyżłów i chartów, kluby jeździeckie, media zajmujące się tematyką kynologiczną, łowiectwem, myślistwem, muzyków i miłośników myślistwa, jeździectwa i leśnictwa.
Tegoroczne obchody zostały zainaugurowane Hubertowską Mszą Świętą w Klasztorze o.o Bernardynów w Łęczycy. Uczestniczyli w niej myśliwi z pocztami sztandarowymi, leśnicy, okręgowe władze łowieckie, władze powiatowe, miejskie i gminne. Dzięki wielkiemu poświęceniu i zaangażowaniu wielu ludzi, to wspaniałe święto zyskało niepowtarzalny charakter i klimat. W trakcie obchodów Święta Św. Huberta w Łęczycy można było posłuchać muzyki myśliwskiej, która jak wiadomo charakteryzuje się zachwytem dla piękna przyrody, równocześnie stanowi ona integralną część kultury polskiej i europejskiej, prezentował ją we wspaniałych utworach zespół sygnalistów "Hubertusy" z terenu powiatu łęczyckiego.
Piękno i urok przyrody można było podziwiać oglądając pokazy "Pożyteczna rola ptaków drapieżnych dla przyrody i człowieka", warsztaty prawidłowego utrzymania psa "Mój pies nie kłusuje, nie płoszy zwierząt, ja nie niszczę przyrody", połączone z prezentacją psów różnych ras oraz pokazy z udziałem koni.
Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych widzach, na których czekał teatrzyk ekologiczny "Środowisko ponad wszystko", wspaniała gonitwa lajkoników na dziedzińcu zamku, konkursy ekologiczne z nagrodami, ekologiczne warsztaty plastyczne i wiele innych atrakcji.
Podczas tylu zabaw zgłodnieć można, zatem organizatorzy tegorocznego Hubertusa przypomnieli o chlubnej tradycji wyrabiania pasztetów, stąd też otwarty konkurs kulinarny z nagrodami "Królewski pasztet", do którego przystąpiło 5 uczestników. Oceny dokonywali obecni podczas obchodów. Po podsumowaniu punktacji, postanowiono przyznać: I miejsce: ZPEW w Łęczycy – pasztet z królika, II miejsce: ZPEW w Łęczycy – pasztet mięsny z żurawiną, III miejsce: Klub Samopomocy "Stara Szkoła" w Witoni. Wyróżnienia: Paulina Domańska z Gajewa oraz Katarzyna Trusińska z Wieszczyc.
Na wszystkich przybyłych gości czekały także programy artystyczne z elementami ekologii w wykonaniu zespołów artystycznych szkół, przedszkoli, instytucji kultury, koncert muzyki tanecznej, strzelnica laserowa, warsztaty mykologiczne i wystawa grzybów, kiermasze i wystawy rękodzieła, kiermasze żywności ekologicznej i regionalnej oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.