Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Nowoczesna kardiologia świętuje 10-lecie. Ale nie u nas...

Opublikowano: 17 września 2019 13:18
Autor: ksz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

region Wczoraj w NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii i Angiologii, działającym w łęczyckim szpitalu, odbył się uroczysty jubileusz 10 lat istnienia.

Reklama

Na ręce Adama Szlachty – prezesa zarządu NAFIS S.A. i lek. med. Doroty Kołodziejskiej – ordynator i kierownik NZOZ Łęczyckiego Centrum Kardiologii i Inwazyjnej i Angiologii w Łęczycy, popłynęły gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości.

NZOZ Łęczyckie Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii rozpoczęło działalność 8 marca 2010 r., zaś 1 lutego 2012 roku, podpisało pierwszy kontrakt z NFZ. W marcu 2015 r. otrzymało certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Celem powstania Oddziału Kardiologii Inwazyjnej była poprawa jakości opieki i dostępu do leczenia inwazyjnego dla pacjentów z chorobami sercowo – naczyniowymi na terenie powiatu łęczyckiego.

W ramach struktury oddziału wchodzi 15-łóżkowa kardiologia, 6-łóżkowy intensywny nadzór kardiologiczny, pracownia hemodynamiki, pracownia kardiologiczna, pracownia echokardiografii oraz pracownia diagnostyki nieinwazyjnej.

Choroby układu sercowo – naczyniowego powodują największą umieralność w Polsce. Ponad 51 proc. zgonów w powiecie łęczyckim spowodowanych było chorobami układu krążenia. W ciągu ostatnich 10 lat na oddziale ratowano życie mieszkańców powiatu łęczyckiego, ale i powiatów sąsiednich: kolskiego, poddębickiego, kutnowskiego i zgierskiego. Wykonano 10892 koronografii, 5786 zabiegów PCI, 12515 pacjentów otoczono opieką szpitalną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    BarSob11274

    Miałem okazję przebywać dwa razy na tym oddziale, miło i przyjemnie mimo choroby wspominam pobyt,dziękuję personelowi za opiekę

  • rok temu | ocena +6 / -6

    Hehe

    Bo jak starosta był debich to szpital sprzedał kardiologie?