Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Nowonarodzony myszojeleń z naszego regionu wreszcie ma imię! Jaką propozycję wybrali internauci?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region O narodzinach samiczki myszojelenia w naszym regionie zrobiło się dość głośno w różnych częściach Polski. Do niedawna trwało głosowanie na imię dla tego zagrożonego wyginięciem najmniejszego przeżuwacza świata. Jaka propozycja najbardziej przypadła do gustu internautom?

Reklama

Samica myszojelenia urodziła się 23 lutego w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Wkrótce potem ruszyło głosowanie na imię dla tego wyjątkowego zwierzaka.

Jakie imię dla samiczki z Łodzi?

O tym, że w naszym regionie na świat przyszedł myszojeleń pisaliśmy W TYM MIEJSCU. To niezwykle rzadki gatunek, a o jego przetrwanie na pewno stara się para tych zwierzaków zamieszkująca łódzkie ZOO.

Warto dodać, że gdy dobierze się zgrana para, młode pojawia się po trwającej około 4,5 miesiąca ciąży. Co ciekawe, już kilkadziesiąt minut po porodzie samica ponownie staje się zdolna do rozrodu.

Samiczka, która niedawno przyszła na świat chętnie spaceruje po wybiegu i czuje się bardzo dobrze. Niedawno ruszyło internetowe głosowanie na jej imię.. Dodajmy, że zwierzęta urodzone w tym roku w łódzkim zoo otrzymują imię na literę „M”. Portal tulodz.pl podaje, że internauci właśnie wybrali imię dla nowej mieszkanki łódzkiego ogrodu zoologicznego. 

- Internauci wybrali dla zwierzaka imię - Mimi. Do wyboru były jeszcze: Majka, Marysia i Malwina – informuje portal tulodz.pl.

Kończyny jak… ołówki

Kanczyl mniejszy zwany również – od nazwy wyspy, którą zamieszkuje – jawajskim to niezwykle ciekawy gatunek. Tłumacząc z języka angielskiego (mouse-deer) nazwa tego zwierzęcia to myszojeleń - dla wielu pewnie bardziej znajoma. 

- Kanczyle to jedne z najmniejszych ssaków kopytnych. Kanczyl mniejszy mierzy około pół metra i waży do 2 kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. Prowadzi dość skryty, zazwyczaj nocny tryb życia – opisuje portal tulodz.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy