Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wielkie święto w Oporowie! „To jeden z najpiękniejszych dni w roku”

Opublikowano: 25 sierpnia 2019 19:00
Autor: toza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

region Gmina Oporów świętuje! Dziś nad stawami odbyły się dożynki w trakcie których nie zabrakło atrakcji nie tylko dla rolników, ale również ich pociech.

Reklama

Zaczęło się tradycyjnie od mszy świętej w Kościele w Oporowie. Po niej korowód przemaszerował nad stawy. Rolnicy tradycyjnie przygotowali bochny chleba z tegorocznych zbiorów i okazałe wieńce.

- Obchodzimy dzisiaj Święto Plonów. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. W pięknych wieńcach dożynkowych kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, ale przede wszystkim mozolna praca i codzienna troska wsi, oraz jej głębokie przywiązanie do narodowych tradycji. Jak dawniej, także i dziś, dożynki są ważne dla wszystkich. Przypominają, że dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły naszych domów polski chleb. Drodzy rolnicy. Wielu ludziom trudno docenić waszą pracę. Zapominają, że bezpieczeństwo człowieka to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe. Praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej. Nikt i nic tego nie zmieni – mówił wójt gminy Oporów, Robert Pawlikowski.

Po części oficjalnej, przemówieniach i podziękowaniach przyszła pora na zabawę. Imprezę prowadził zespół Duo Dance. Na scenie pojawili się również Andreas i Modelinka & Model MT.

Organizatorzy zadbali również o takie atrakcje jak dmuchańce dla dzieci, stoiska handlowe, gry, konkursy, zabawy i darmowy poczęstunek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  rodzic

  A gdzie zdjęcia z występów dzieci?

 • rok temu | ocena +7 / -7

  qwert

  Chleb w prawej dłoni, lewa w kieszeni. Savoir vivre kłania się.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Mn

  Panny niosące chleb prima sort. Zwłaszcza ta w czarnej spódniczce.????

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Marek

  Fajne wydarzenie. Dzieciaki mogły poszaleć, poskakać na dmuchańcach. A miejsce też na plus, można na rowerkach wodnych popływać i otoczenie ładnie wygląda, chociaż na boisku przy szkole jest więcej miejsca. Dobrze, że ktoś się stara dla ludzi.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Malwina

  Czemu to wszystko odbywało się koło stawu??? Czy gmina nie ma już innego miejsca??? Chociażby koło szkoły??