Reklama

Znudziła mu się kwarantanna, teraz zapłaci... 20 tys. złotych!

Opublikowano:
Autor:

Znudziła mu się kwarantanna, teraz zapłaci... 20 tys. złotych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Głęboko do kieszeni sięgnąć będzie musiał 30-latek, który mimo nakazu izolacji, postanowił nie przestrzegać obowiązku kwarantanny. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny nałożył na niego karę pieniężną aż 20 tysięcy złotych.

Gostynińscy policjanci już od kilku tygodni odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem domowej izolacji. Funkcjonariusze zachowując niezbędne środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

- 30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego znudził się odbywaniem kwarantanny. Mężczyzna postanowił samowolnie oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany adres. Przeprowadzona kontrola przez mundurowych potwierdziła, że mężczyzna nie przestrzega obowiązku kwarantanny - mówi mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na podstawie decyzji 21/2020 nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych.

Policjanci apelują: pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń, jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju.

- Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem. Pamiętajmy także, że nieprzestrzeganie zasad kwarantanny narazić może nas na poważne konsekwencje, również finansowe - podkreśla mł. asp. Kołodziejska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE