Aleksandrów Łódzki pokonany przez Kadetki KKS-u

Aleksandrów Łódzki pokonany przez Kadetki KKS-u - Zdjęcie główne

SportW ostatniej kolejce Wojewódzkiej Ligi Kadetek, podopieczne trenera Adama Pawłowskiego podejmowały przed własną publicznością zespół UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Od samego początku spotkania to gospodynie narzuciły tempo gry, nie pozwalając swoim rywalkom na łatwą zdobycz punktową.

Dobra gra w obronie i konsekwencja w ataku spowodowały bardzo wysokie zwycięstwo dziewcząt z Kutna, które ostatecznie triumfowały 80:21. Kluczowa okazała się druga kwarta, wygrana przez nasz zespół 30:4. W żadnej z czterech kwart gościom nie udało się rzucić więcej niż 10 oczek. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole była Myszkowska Julia – 19 punktów. Po 14 oczek do wyniku dorzuciły Kozarska Justyna oraz Stasinowska Kinga. Zespół z bilansem 2:0 zajmuje 1 miejsce w lidze.

KKS Pro-Basket Sirmax Kutno – Aleksandrów Łódzki 80:21 (17:7, 30:4, 14:4, 19:6)

Brewińska Julia 3, Gołębiewska Nikola 0, Kozarska Justyna 14, Myszkowska Julia 19, Nadolska Gabriela 8, Stasinowska Kinga 14, Woźniak Iga 8, Jabłońska Małgorzata 0, Pietrzak Natalia 10, Sikorska Zuzanna 4.