[Dużo zdjęć] Kolarze duzi i mali opanowali Kutno. Za nami II etap 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

[Dużo zdjęć] Kolarze duzi i mali opanowali Kutno. Za nami II etap  30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. - Zdjęcie główne

SportSwój finisz w mieście róż miał dziś II etap 30 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Dzisiejsza trasa liczyła 148 km a start etapu miał miejsce w Zgierzu.

Podczas etapu kibice mogli emocjonować się trzema lotnymi finiszami w Ozorkowie, Łęczycy i Żychlinie. Zwycięzcą wszystkich trzech został triumfator dzisiejszych zmagań – Norman Vahtra (Cycling Tartu), który został również nowym liderem wyścigu. Tuż za jego plecami finiszowali Jason Van Dalen (Metec-TKH) oraz Patryk Stosz (CCC Development Team).

W klasyfikacji punktowej triumfował wspomniany wcześniej kolarz CCC – Patryk Stosz, a w klasyfikacji młodzieżowej u-23 niebieska koszulka powędrowała do Paula Taeblinga z grupy LKT Team Brandendenburg.

Przed wjazdem peletonu na kutnowskie ulice kibice mogli emocjonować się wyścigami najmłodszych kolarzy, którzy wzięli udział w Mini Wyścigu. Najlepsi w swoich kategoriach odebrali z rąk włodarzy miasta i organizatorów pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki.