Reklama

Reklama

Kolejne sukcesy kutnowskich lekkoatletów. Padły rekordy życiowe [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali halowy sezon startowy w roku 2022. Inauguracja odbyła się podczas Halowego Mityngu LA na obiektach Miejskiego Klubu Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim.

Reklama

Bardzo dobrym występem może pochwalić się czołowa krajowa wieloboistka klubu Julia Tulińska, która startowała na aleksandrowskiej hali w trzech konkurencjach:

- pchnięciu kulą (3 kg) – rekord życiowy wynikiem 11,26 m,

- skoku wzwyż – 144 cm, halowy rekord życiowy (rekord na stadionie – 145 cm),

- skok w dal – 4,66 m.

W tych samych konkurencjach wystąpili na mityngu starsi koledzy Julii, juniorzy Michał Michalak i Kornel Grzelak, którzy uzyskali następujące wyniki:

- skok w dal – Kornel 6,06 m, Michał 5,50 m – obydwa wyniki to rekordy życiowe zawodników,

- pchniecie kulą (6 kg) – Michał 11,16 m, Kornel 10,79 m – obydwa wyniki to najlepsze wyniki zawodników kulą 6 kg,

- skok wzwyż – Michał 175 cm, Kornel 160 cm (rekord życiowy).

- Cała trójka ma ochotę wystartować w wieloboju w lutowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 w Rzeszowie. Jeżeli Julka ten start ma zapewniony to Kornel i Michał muszą robić jak najlepsze wyniki w indywidualnych konkurencjach, aby zakwalifikować się do mistrzowskiej imprezy z rankingu. Przed  nimi jeszcze sporo startów – skomentował wyniki swoich zawodników trener Jacek Kudła.

Bardzo dobrze rozpoczął sezon halowy junior Przemysław Gajewski, który w swej koronnej konkurencji – pchnięciu kulą w debiucie sprzętem o ciężarze 6 kg uzyskał wynik 12,80 m. Startująca w konkursie dziewcząt, juniorka Martyna Serek, pchnęła 4 kg kulę na odległość 6,99 m.

Do wyników swych starszych kolegów dostosowali się młodsi zawodnicy UKS „Dziewiątka”, młodzicy:

- Hubert Kowalski – 5,79 m w skoku w dal (rekord życiowy),  8,66 m w pchnięciu kulą (5 kg) (rekord życiowy) i 150 cm w skoku wzwyż,

- Agnieszka Bryszewska – 4,94 m w skoku w dal,

- Sandra Gałaj – 144 cm w skoku wzwyż, 7,53 m w pchnięciu kulą (3 kg) (rekord życiowy).

- Po długiej (dwa i pół miesiąca), monotonnej pracy okresu przygotowawczego,  nadeszła pora startów halowych.  Każdy ma swoje priorytety; juniorzy próbują zakwalifikować się do mistrzostw kraju, młodzicy chcą się jak najlepiej przygotować do mistrzostw województwa. Oprócz tego wszyscy pragną poprawiać swoje rekordy życiowe. Wszystko to po drodze do przygotowania jak najlepszej formy do najważniejszych imprez mistrzowskich sezonu letniego - podsumował występy zawodników trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła.

Info: UKS "Dziewiątka"/Jacek Kudła

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy