Reklama

Reklama

Kutnowscy szachiści z Pucharem Marszałka Województwa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 6 cze 2022 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 2 czerwca, w Teatrze Wielkim w Łodzi, 75 uczniów klas I-III oraz przedszkolnych klas zerowych zmierzyło się w I Międzyszkolnym Turnieju #Łódzkie Gra w Szachy o Puchar Marszałka Województwa.

Reklama

Rozgrywki te stanowiły  finisz projektu, mającego na celu promocję nauki gry w szachy wśród najmłodszych. Jego pomysłodawcą jest pasjonat szachów, marszałek Grzegorz Schreiber. Na zorganizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji w Skierniewicach wielki finał  przyjechali najlepsi, wyłonieni spośród ponad 600 młodych miłośników królewskiej gry z całego województwa. Wraz z nimi przybyli szachowi instruktorzy i rodzice.

Szachiści rozegrali 9 rund tempem po 10 minut na zawodnika.  Sędziowały  - Karolina Milewska i Justyna Świderska.  Reprezentację Kutna stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie pod opieką Wiesława Zwarycza oraz Edyty Wicińskiej. Byli to: Kacper Szadkowski, Said Fakhreddin, Szymon Matusiak, Kamil Łaszewski i Julia Stolarczyk.  Najlepszym w całych zawodach okazał się uczeń drugiej klasy - Kamil Łaszewski, który zdobył 8,5 punktu, wywalczył pierwsze miejsce w kategorii chłopców z  klas I-III i wyprzedził kolejnego zawodnika o 1,5 pkt.

Ogromny sukces odniosła również Julia Stolarczyk, zajmując trzecie miejsce w kategorii dziewcząt z klas I-III z 5,5 pkt.  Oprócz pucharów, pamiątkowych medali i gadżetów,  triumfatorzy otrzymali jeszcze inne atrakcyjne nagrody -  tablet za I miejsce oraz klawiaturę i słuchawki bezprzewodowe za III miejsce. Pozostali kutnowscy szachiści również świetnie się spisali, uzyskując kolejno: Szymon - 6, Said - 5,5 i  Kacper - 5 pkt. Marszałek, przed wręczeniem nagród, powiedział m.in.: „Szachy to nie tylko świetna zabawa, one pomogą wam w różnych sytuacjach życiowych, pomogą wam w szkole.

- Bardzo wam gratuluję, dla mnie wszyscy jesteście zwycięzcami. A łzy, które się tu pojawiały z powodu porażki, są naturalnym elementem rywalizacji w każdym sporcie”. Gratulujemy laureatom, życząc szybkiego, pomyślnego szachowego rozwoju i kolejnych sukcesów! A najbliższa okazja ku temu będzie 11 czerwca – podczas X Turnieju Szachowego im. H. Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy