Młodziczki Młodsze KKS Pro-Basket Kutno wygrywają w pierwszym meczu sezonu

Młodziczki Młodsze KKS Pro-Basket Kutno wygrywają w pierwszym meczu sezonu  - Zdjęcie główne

SportPierwszy mecz w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek Młodszych drużyna KKS Pro-Basket Kutno rozegrała na wyjeździe w Aleksandrowie Łódzkim. Spotkanie z miejscowym UKSem zakończyło się łatwym zwycięstwem drużyny prowadzonej przez trenera Mariusza Łubińskiego 84:47.

Rytm spotkania od początku dyktowany był przez dziewczęta z kutnowskiej drużyny, które po pierwszej połowie prowadziły już dwudziestoma punktami. Po przerwie wynik meczu nie uległ zmianie i z pierwszego zwycięstwa w sezonie mogły cieszyć się koszykarki Pro-Basket Kutno. Najwięcej punktów w drużynie rzuciła Mackiel Aleksandra – 17. Aż 5 zawodniczek naszego klubu uzbierało w meczu podwójną zdobycz punktową.

UKS Aleksandrów Łódźki - KKS Pro-Basket Kutno 47:84 (11:26, 10:17, 14:25, 12:16)

Punktacja:

Białoskórska Klaudia 0, Góral Amelia 0, Jędrzejczak Julia 10, Józefowicz Maria 14, Królikowska Martyna 15, Lewańczyk Amelia 6, Łubińska Oliwia 6, Mackiel Aleksandra 17, Sobczyk Alicja 11, Starbała Milena 3, Urban Zuzanna 0, Zawierucha Nadia 2.

Przed dziewczętami z KKS Pro-Basket Kutno ciężki weekend. W sobotę od godziny 10:00 rozegrany zostanie turniej U13K w Szkole Podstawowej nr 1, zaś w niedziele zapraszamy na mecz ligowy młodziczek o godzinie 11:00 również w Szkole Podstawowej nr 1.