Reklama

Reklama

Nie piję, więc triumfuję i wygrywam - gminna turniejada w Grabowie

Opublikowano: 28 listopada 2017 23:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 23 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie odbyła się Gminna Turniejada klas I-III oraz Turniej Unihokeja klas IV-VII pod hasłem „Nie piję, więc triumfuję i wygrywam”. Ich patronem był burmistrz gminy Żychlin oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie.

Reklama

Zespoły rywalizowały ze sobą w poszczególnych grupach wiekowych, w dziewięciu konkurencjach. W zabawach wzięło udział 90 uczniów.

Wyniki końcowe:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Żychlinie
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Żychlinie
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Grabowie.

Do turnieju unihokeja przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z gminy Żychlin. Każdą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. Każda drużyna składała się z ośmiu najlepszych zawodniczek i zawodników danej szkoły. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Drużyny były dobrze przygotowane do turnieju, rywalizacja była zacięta, ale prowadzona zgodnie z duchem fair play.

W kategorii dziewcząt wygrała drużyna Szkoły Podstawowej w Grabowie, II miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie, a trzecie uczennice z Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie. W kategorii chłopców również zwyciężyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Grabowie, II miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie, a III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie.

Po zakończonej turniejadzie i turnieju unihokeja odbyły się dekoracje wszystkich drużyn. Każda z nich otrzymała puchar oraz medale, a zwycięskie drużyny nagrody rzeczowe. Wszyscy grający zostali również obdarowani drobnymi upominkami oraz owocami i słodyczami. Dekoracji drużyn dokonali obecni na turniejadzie i turnieju przedstawiciele władz gminy - burmistrz Gminy Grzegorz Ambroziak, z-ca przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Józef Kowalski, pracownik Referatu Oświaty i Zdrowia Barbara Studzińska oraz gospodarz szkoły dyrektor Barbara Pietrzak. Kulminacyjnym punktem turniejady było wręczenie przez burmistrza gminy i Józefa Kowalskiego prezentu dla organizatorów tegorocznej turniejady - Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie, w postaci sprzętu sportowego.

Cała impreza odbyła się dzięki inicjatywie władz gminnych oraz środkom finansowym pochodzącym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorzy tegorocznej turniejady pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom zawodów:

- Dziękujemy dyrektorom, opiekunom drużyn i nauczycielom za dobre przygotowanie uczniów do turniejady, za poświęcony czas i zaangażowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)