Osobiste Zębskiego na wagę zwycięstwa

Osobiste Zębskiego na wagę zwycięstwa - Zdjęcie główne

SportDużą dawkę koszykarskich emocji zapewnili dziś swoim kibicom koszykarze kutnowskiego Polfarmexu, którzy podejmowali we własnej hali Astorię Bydgoszcz. Podopieczni Jarosława Krysiewicza do ostatnich sekund walczyli o korzystny dla siebie rezultat i ostatecznie dopięli swego, pokonując rywala 65-63. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu z miasta róż został Mateusz Zębski, który zapisał na swoim koncie 15 oczek.

Początek spotkania nie był porywającym widowiskiem. Zawodnicy obu ekip często przerywali akcje faulami. Zawodziła również skuteczność. Z czasem przewagę zaczęli jednak zyskiwać podopieczni Jarosława Krysiewicza, którzy w pewnym momencie, po trafieniu Zębskiego, odskoczyli od gości na dystans pięciu oczek (9-4). Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się w kolejnych akcjach, jednak im bliżej było końca kwarty, tym dystans punktowy dzielący obie drużyny topniał w oczach. Ostatecznie pierwsza odsłona padła łupem Lwów, które zwyciężyły 23-20.

Od początku drugiej części gry Astoria ruszyła do odrabiania strat. Goście dopięli swego na 6:27 minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, kiedy po zakończonej sukcesem akcji 2+1 w wykonaniu Szyttenholma na tablicy wyświetlił się wynik 29-29. Odpowiedź kutnian była szybka i dzięki punktom Marka oraz Sobczaka ponownie mogli cieszyć się z niewielkiego prowadzenia (37-33). Niestety w końcówce inicjatywa przeszła na stronę Astorii. Ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Aleksandrowicz i to głównie dzięki jego trafieniom do szatni w lepszych nastrojach schodzili goście, którzy prowadzili 46-42.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a wynik niemal cały czas oscylował na granicy remisu. W połowie odsłony obie ekipy miały na swoim koncie po 50 zdobytych punktów. Ostatecznie jednak do decydującej o zwycięstwie kwarty z minimalną przewagą przystępowali koszykarze Polfarmexu, który dzięki trafieniu Szweda mogli cieszyć się z prowadzenia 54-52.

Ostatnie dziesięć minut spotkania to popis nieskuteczności po obu stronach parkietu. Zarówno Astoria jak i Polfarmex miały spory problem z wykańczaniem swoich akcji. Wynik cały czas pozostawał na styku. W końcówce szala zwycięstwa przechyliła się jednak na korzyść podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Na pół minuty przed ostatnią syreną na linii rzutów osobistych stanął Mateusz Zębski. Zawodnik pewnie wykorzystał obie próby, zapewniając swojej drużynie kolejny ligowy triumf, tym razem 65-63.

Polfarmex Kutno - Astoria Bydgoszcz 65-63 (23-20, 19-26, 12-6, 11-11)

Polfarmex: Zębski 15, Sobczak 12, Szwed 12, Marek 8, Kobus 6, Janiak 6, Antczak 6, Tradecki 0;
Astoria: Aleksandrowicz 15, Gospodarek 12, Szyttenholm 9, Śpica 7, Fatz 6, Frąckiewicz 6, Pochocki 4, Barszczyk 2, Bierwagen 2, Kornijec 0.