Pechowe zakończenie rundy

Pechowe zakończenie rundy - Zdjęcie główne

SportW ostatnim w tym roku kalendarzowym spotkaniu koszykarze kutnowskiego Polfarmexu musieli uznać wyższość Sokoła Łańcut. Podopieczni Jarosława Krysiewicza przegrali 57-76, a najlepszym strzelcem Lwów okazał się Damian Janiak, który zapisał na swoim koncie 22 punkty.

Początek spotkania padł łupem gospodarzy, którzy po niespełna czterech minutach prowadzili 8-3 i z każdą kolejną akcją powiększali swoją przewagę, a ta w pewnym momencie wyniosła już jedenaście oczek (20-9). Na szczęście w końcówce Lwy zagrały skuteczniej i dzięki celnemu rzutowi zza łuku Janika na trzy sekundy przed zakończeniem odsłony, zdołały zminimalizować stratę do dziewięciu oczek (24-15).

Od początku drugiej odsłony gospodarze, niesieni dopingiem lokalnych kibiców, dokładali do swojej przewagi kolejne punkty. Kutnianie starali się nie tracić dystansu, jednak skuteczna gra defensywna gospodarzy nie pozwoliła Lwom na skuteczną pogoń. Ostatecznie po dwóch kwartach do szatni w lepszych nastrojach schodzili koszykarze z Łańcuta, prowadząc 45-28.

Po zmianie stron niewiele zmieniło się na korzyść jeżeli chodzi o grę kutnowskich koszykarzy. Sokół kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozostawiając Farmaceutom dużego pola pola do popisu. Wypracowana przed przerwą przewaga utrzymała się do końca, wygranej przez Sokół kwarty (13-12) i do decydującej odsłony to podopieczni Dariusza Kaszowskiego przystępowali, prowadząc różnicą osiemnastu oczek (58-40).

Decydująca kwarta nie przyniosła zmiany niekorzystnego dla kutnian rezultatu. Lwy nie znalazły sposobu na dobrze funkcjonującą obronę gospodarzy i po czterdziestu minutach to Polfarmex schodził z parkietu z opuszczonymi głowami, przegrywając 78-57.

Sokół Łańcut - Polfarmex Kutno 78-57 (24-15, 21-13, 13-12, 20-17)

Sokół: M. Zywert 13, Kulikowski 13, K. Zywert 12, Karolak 12, Włodarczyk 10, Klima 8, Warszawski 8, Inglot 2, Błachowicz-Kiełb 0, Dziedzic 0, Mac 0, Parszewski 0;
Polfarmex: Janiak 22, Zębski 8, Sobczak 6, Wojdyła 5, Marek 4, Antczak 4, Kobus 4, Pawlak 2, Szwed 2, Adamczewski 0, Tradecki 0.