Polfarmex wygrywa w Pruszkowie

Polfarmex wygrywa w Pruszkowie - Zdjęcie główne

SportW ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej rozgrywek Polfarmex Kutno okazał się lepszy od ZB Pruszków zwyciężając na wyjeździe 80-58. Najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów został Szymon Pawlak, który zapisał na swoim koncie 20 punktów.

Pierwsze fragmenty spotkania nie ułożyły się po myśli kutnian, którzy po trzech minutach mieli pięć punktów straty do rywala (4-9). W kolejnych akcjach przewaga gospodarzy zaczęła topnieć i po dwóch celnych osobistych Fiszera oraz trafieniu Marka zmalała do trzech oczek (8-11). Lwy kontynuowały skuteczną grę, która znalazła swoje odzwierciedlenie w wyniku. Na 2:50 minuty przed zakończeniem kwarty dzięki rzutowi Pawlaka kutnianie mogli cieszyć się z niewielkiego prowadzenia 16-14. To utrzymało się do końca odsłony wygranej przez Lwy 21-18.

W drugiej kwarcie podopieczni Jarosława Krysiewicza nie zwolnili tempa i systematycznie dokładali do swojej przewagi kolejne oczka. Punkty dopisali do swojego dorobku Pawlak oraz Obarek i po trzech minutach Lwy odskoczyły od pruszkowian na sześć punktów (28-22). Gospodarze nie zamierzali jednak odpuścić i mozolnie odrabiali straty. Na 1:47 minuty ZB dopiął swego i po trójce Paszkiewicza ponownie mógł cieszyć się z prowadzenia (39-38). Ostatnie fragmenty połowy padły jednak łupem Lwów, które do szatni schodziły prowadząc 41-39.

Po zmianie stron wynik wciąż pozostawał korzystny dla kutnian, którzy skutecznie uniemożliwiali rywalom odrabianie strat. W połowie odsłony dzięki rzutom Czyżnielewskiego z linii Lwy prowadziły 48-44. Polfarmex wyraźnie złapał wiatr w żagle i dyktował warunki gry. Na dwie minuty przed zakończeniem kwarty koszykarze z miasta róż wypracowali sobie jedenastopunktowe prowadzenie (59-48). W końcówce Lwy dołożyły do swojego dorobku jeszcze kilka oczek i do decydujące odsłony przystępowały przy wyniku 63-48.

Czwarta kwarta lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy zaliczyli run 6-0, zmniejszając tym samym dystans dzielący obie ekipy (54-63). Odpowiedź Polfarmexu była jednak natychmiastowa i praktycznie rozwiała nadzieje gospodarzy na korzystny wynik (75-56). Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lwów 80-58 i zagwarantowało im 12. miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

ZB Pruszków – Polfarmex Kutno 58-80 (18-21, 21-20, 9-22, 10-17)

ZB: Szewd 14, Cetnar 3 (10 zb.), Paszkiewicz 9, Tradecki 4, Kierlewicz 2, Kamiński 10, Hałas 0, Olszewski 0, Ornuch 1, Drewniak 2, Wieluński 11, Miłak 2

Polfarmex: Fiszer 6, Marek 13 (12 zb.), Sobczak 12, Majewski 15, Czyżnielewski 6, Pawlak 20, Żmudzki 0, Obarek 4, Nowicki 0, Gospodarek 0, Andrzejewski 4.