Triumf Młodziczek Młodszych na turnieju

Triumf Młodziczek Młodszych na turnieju - Zdjęcie główne

SportSzóste i siódme zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Młodziczek Młodszych odniosły młode koszykarki KKS Pro-Basket Kutno. W turnieju rozgrywanym w Kutnie udział wzięły zespoły AKS SMS Łódź oraz Widzew Łódź.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie naprzeciw siebie stanęły zespoły KKS Pro-Basket oraz AKS SMS Łódź. Spotkanie zakończyło się niesamowicie wysokim wynikiem na korzyść dziewcząt z Kutna, które ograły swoje rywalki aż 171:6. Najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzuciła Józefowicz Maria, która uzbierała aż 38 oczek. 26 punktów do wyniku dorzuciła Zawierucha Nadia. Warto podkreślić, że w meczu z AKS SMS punktowały wszystkie dziewczęta w zespole, a aż 8 z nich uzyskało podwójną zdobycz punktową w meczu.

Drugie spotkanie, rozgrywane z zespołem Widzewa Łódź (wicelidera ligi) było już bardziej wyrównane i stało na dużo wyższym poziomie. Mimo silniejszego rywala, zwycięsko z tego pojedynku wyszły po raz kolejny podopieczne trenera Mariusza Łubińskiego, które zwyciężyły 75:53. Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodyń turnieju, które po pierwszych 20 minutach gry prowadziły 40:23. W drugiej połowie zespół z Widzewa nawiązał wyrównaną walkę, jednak było to za mało na wywiezienie zwycięstwa z Kutna. Wygrywamy ostatecznie 75:53. Najskuteczniejszą zawodniczką w meczu była Sobczyk Alicja – 13 punktów. 12 i 10 punktów rzuciły Lewańczyk Amelia oraz Jędrzejczak Julia. Drużyna Młodziczek Młodszych z bilansem 7:0 zajmuje 1 miejsce w Lidze ( drugi Widzew Łódź ma bilans 5:2).