Trzy tytuły mistrzowskie i rekord świata! Kutnowscy siłacze nie mieli sobie równych

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Wielkim sukcesem zakończył się udział Kutnian Wojciecha Jabłońskiego i Antoniego Kalińskiego w Mistrzostwach Świata Federacji GPC w wyciskaniu na ławeczce leżąc.

Zawody zostały rozegrane w dniach 18/24/10/2021 w Pabianicach z udziałem około 550 zawodników z kilkunastu państw świata.

Wojciech Jabłoński startując w kat. wagowej do 90.0 kg  i grupie wiekowej 18-19 lat zajął pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Świata z wynikiem 150.0 kg. poprawiając dotychczasowy Rekord Polski o 20 kg.

Antoni Kaliński w kat. wagowej do 67.5 kg i grupie wiekowej 65-59 lat startował w dwóch konkurencjach. W wyciskaniu na ławeczce gdzie z wynikiem 120 kg. zdobył złoty medal i pierwsze miejsce. Natomiast w drugiej starcie w martwym ciągu też wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Świata a uzyskany wynik 160 kg jest nowym Rekordem Świata w tej kategorii wagowej i wiekowej.